Obudowy ze stali nierdzewnej – najwyższa ochrona przed korozją

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

CSI Computer Systems for Industry oferuje szeroką gamę obudów przemysłowych w całości wykonanych ze stali nierdzewnej typu 304 lub 316L. Wszystkie modele produkowane przez firmę Hoffman znajdują zastosowanie w ciężkich warunkach środowiska przemysłowego, w aplikacjach wewnętrznych i zewnętrznych, wszędzie, gdzie konieczna jest najwyższa ochrona przed korozją. Obudowy są przeznaczone głównie dla przemysłu spożywczego, chemicznego, petrochemicznego oraz farmaceutycznego.

Wszystkie obudowy posiadają stopień ochrony IP66 przed kurzem i wodą, zgodny z normą IEC 60529. Oferowane serie obudów ze stali nierdzewnej to PHARMAPRO®, INLINE™, CONCEPT®, PCF, PROLINE®, WATERSHED®,   ZONEX™ ATEX.

Obudowy serii PCF przeznaczone są do aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych ze stopniem ochrony IP66 UL 508A Type 4. Występuje 67 różnych rodzajów obudów o rozmiarach od 300x250x150 mm do 1200x800x420 mm. Ich konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej typu 304 lub 316 o grubości 1,5 lub 2 mm. Wszystkie elementy posiadają ocynkowaną powłokę. Drzwi mogą zostać otwarte o kąt 150o. Jako integrator i dystrybutor firma CSI oferuje montaż komputerów panelowych z ramką ze stali nierdzewnej w szafkach typu PCF.

Inline™, to seria obudów wysokoodpornych na korozję. Stopień ochrony obejmuje UL 508A/NEMA/EEMAC/CSA Type 4, 4X, 12. Konstrukcja wykonana jest z 1,5 mm stali, ścianki i drzwi mają grubość 1mm. Obudowy występują w trzech wersjach: z pokrywą mocowaną na śrubach, z drzwiczkami zamocowanymi na zawiasach z możliwością ich otwarcia do 180o oraz z drzwiczkami z szybą z poliwęglanu o grubości 4,8mm.

ZONEX™ to obudowy spełniające normy ATEX 94/9/EC i przeznaczone do ochrony aparatury elektronicznej i elektrycznej na obszarach zagrożonych wybuchem w strefach 1 i 2 EEx e II 2GD. Obudowy te zostały przetestowane według standardów międzynarodowych i posiadają certyfikat numer ITS06ATEX 65438U zapewniając bezpieczeństwo pracy i niezawodność działania. Obudowy te są dostępne w 21 różnych rozmiarach od 260x260x160mm do 762x508x205mm. Obudowy ZONEX™ posiadają stopień  ochrony na poziomie IP66 i mogą pracować w temperaturach od -40 do +70 st. C. Użytkownik posiada możliwość łatwego dostępu do zamontowanej wewnątrz elektroniki, dzięki zastosowaniu w drzwiczkach ściąganych zawiasów oraz demontowalnych płyt – w podłodze lub także na bokach obudowy.

Wszystkie obudowy ze stali nierdzewnej ze względu na mnogość proponowanych rozwiązań i dużą ilość akcesoriów dostosowywane są do indywidualnych potrzeb. CSI, jako bezpośredni dystrybutor firmy Hoffman, świadczy też usługi w zakresie integracji i doboru sprzętu do aplikacji klienta.

Inne wpisy

Zarządzane produkty NAND od ATP

Omówione w niniejszym artykule produkty NAND od ATP Electronics łączą pamięć flash NAND i kontroler sprzętowy zintegrowane w tym samym pakiecie układów scalonych. Upraszcza to projekt interfejsu aplikacji, umożliwiając wewnętrznemu kontrolerowi zarządzanie pamięcią flash i zwalnia host z…

Czytaj więcej

Kompaktowy de next-TGU8 – duża wydajność w małym formacie!

Komputer jednopłytkowy de next-TGU8 jest wyposażony w procesory Intel® Core™ i7/i5/i3/Celeron® 11. generacji (w zależności od wersji). To pierwszy tego typu komputer jednoukładowy, którego producentem jest AAEON, charakteryzujący się tak małym formatem (86 mm x 55 mm)…

Czytaj więcej

ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu…

Czytaj więcej