Nowy GENE-RAP6 z procesorami Intel® Core™ 13. generacji od AAEON

TEK.day 2024

CSI S.A. przedstawia GENE-RAP6, czyli nowy 3,5-calowy przemysłowy komputer jednopłytkowy od AAEON. Z procesorami Intel® Core™ 13. generacji, wytrzymałą konstrukcją i szybkimi interfejsami, GENE-RAP6 reprezentuje nową erę w dziedzinie komputerów wbudowanych.

Komputer obsługuje dwa dwukanałowe moduły SODIMM z maksymalnie 64 GB szybkiej pamięci typu DDR5 4800 MHz. Ulepszenie pamięci z DDR4 do DDR5 to nawet do 50% szybszy transfer danych i dużo bardziej optymalne zarządzanie energią.

Wydajne i energooszczędne procesory

Komputer jest dostępny w pięciu wersjach procesorowych Intel® Core™ 13. generacji. GENE-RAP6 wyposażono w hybrydową architekturę Intela z maksymalnie 6 rdzeniami P-core, 8 rdzeniami E-core i 20 wątkami. Warto dodać, że wytrenowany algorytm Intel® Thread Director pozwala na dopasowanie konkretnych zadań do specyfiki rdzeni w celu maksymalizacji wydajności i energooszczędności tych procesorów.

Opcje rozbudowy

Nowy GENE-RAP6 jest wyposażony w szereg opcji rozbudowy. Zawiera standardowy dysk SATA, klucz M.2 2280 M-Key dla NVMe oraz złącze FPC obsługujące zaawansowaną, wysokowydajną prędkość PCIe x4. Dodatkowo gniazda M.2 2230 E-Key i M.2 3052/3042/2242 B-Key umożliwiają komunikację bezprzewodową (5G, Wi-Fi i Bluetooth).

Jeszcze więcej zalet GENE-RAP6

Urządzenie wyposażono w dwa porty LAN, a także osiem portów USB (3 x USB 3.2 Gen 2, 1 x USB Type-C, 4 x USB 2.0). Wewnętrzne złącza, w tym cztery COM dla RS-232/422/485, 8-bitowe GPIO i SMBus, zapewniają niezawodne protokoły komunikacyjne do zastosowań w systemach kontroli procesów, analizie danych i monitorowaniu maszyn wirtualnych. Opcjonalne TPM 2.0 dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo danych, dzięki czemu komputer może służyć jako wszechstronna platforma do komunikacji między różnymi urządzeniami peryferyjnymi.

Obrazowanie w wysokiej rozdzielczości

Płytę wyposażono w liczne porty: 1 x HDMI, 1 x DP, 1 x eDP, 1 x LVDS. Oferują one możliwość podłączenia wyświetlaczy o różnych rozdzielczościach. Port HDMI umożliwia obsługę do czterech wyświetlaczy 4K jednocześnie w zależności od konfiguracji. Nowy GENE-RAP6 wyróżnia się na rynku jako doskonały wybór do zastosowań związanych z obrazowaniem klinicznym. Wszystko za sprawą układu Intel® Iris® Xe,  zdolnego do akceleracji obciążeń związanych z deep learning (głębokie uczenie). Jest również dedykowany do pracy ze sztuczną inteligencją (AI) dzięki obsłudze Intel® DL Boost. Komputer zatem w pełni wykorzystuje wbudowany układ graficzny do tworzenia doskonałych technicznie rozwiązań.

Szerokie możliwości zastosowania

Komputer zaprojektowano z myślą o wszechstronnym wykorzystaniu w różnorodnych projektach. Wymiary urządzenia (146 mm x 101,7 mm) czynią go idealnym rozwiązaniem np. w multipleksowych maszynach testujących. GENE-RAP6 znajdzie również zastosowanie w Edge Computing, Digital Signage, automatyce przemysłowej i Machine Vision (widzenie maszynowe).

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej