Nowy GENE-RAP6 z procesorami Intel® Core™ 13. generacji od AAEON

TEK.day 2024

CSI S.A. przedstawia GENE-RAP6, czyli nowy 3,5-calowy przemysłowy komputer jednopłytkowy od AAEON. Z procesorami Intel® Core™ 13. generacji, wytrzymałą konstrukcją i szybkimi interfejsami, GENE-RAP6 reprezentuje nową erę w dziedzinie komputerów wbudowanych.

Komputer obsługuje dwa dwukanałowe moduły SODIMM z maksymalnie 64 GB szybkiej pamięci typu DDR5 4800 MHz. Ulepszenie pamięci z DDR4 do DDR5 to nawet do 50% szybszy transfer danych i dużo bardziej optymalne zarządzanie energią.

Wydajne i energooszczędne procesory

Komputer jest dostępny w pięciu wersjach procesorowych Intel® Core™ 13. generacji. GENE-RAP6 wyposażono w hybrydową architekturę Intela z maksymalnie 6 rdzeniami P-core, 8 rdzeniami E-core i 20 wątkami. Warto dodać, że wytrenowany algorytm Intel® Thread Director pozwala na dopasowanie konkretnych zadań do specyfiki rdzeni w celu maksymalizacji wydajności i energooszczędności tych procesorów.

Opcje rozbudowy

Nowy GENE-RAP6 jest wyposażony w szereg opcji rozbudowy. Zawiera standardowy dysk SATA, klucz M.2 2280 M-Key dla NVMe oraz złącze FPC obsługujące zaawansowaną, wysokowydajną prędkość PCIe x4. Dodatkowo gniazda M.2 2230 E-Key i M.2 3052/3042/2242 B-Key umożliwiają komunikację bezprzewodową (5G, Wi-Fi i Bluetooth).

Jeszcze więcej zalet GENE-RAP6

Urządzenie wyposażono w dwa porty LAN, a także osiem portów USB (3 x USB 3.2 Gen 2, 1 x USB Type-C, 4 x USB 2.0). Wewnętrzne złącza, w tym cztery COM dla RS-232/422/485, 8-bitowe GPIO i SMBus, zapewniają niezawodne protokoły komunikacyjne do zastosowań w systemach kontroli procesów, analizie danych i monitorowaniu maszyn wirtualnych. Opcjonalne TPM 2.0 dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo danych, dzięki czemu komputer może służyć jako wszechstronna platforma do komunikacji między różnymi urządzeniami peryferyjnymi.

Obrazowanie w wysokiej rozdzielczości

Płytę wyposażono w liczne porty: 1 x HDMI, 1 x DP, 1 x eDP, 1 x LVDS. Oferują one możliwość podłączenia wyświetlaczy o różnych rozdzielczościach. Port HDMI umożliwia obsługę do czterech wyświetlaczy 4K jednocześnie w zależności od konfiguracji. Nowy GENE-RAP6 wyróżnia się na rynku jako doskonały wybór do zastosowań związanych z obrazowaniem klinicznym. Wszystko za sprawą układu Intel® Iris® Xe,  zdolnego do akceleracji obciążeń związanych z deep learning (głębokie uczenie). Jest również dedykowany do pracy ze sztuczną inteligencją (AI) dzięki obsłudze Intel® DL Boost. Komputer zatem w pełni wykorzystuje wbudowany układ graficzny do tworzenia doskonałych technicznie rozwiązań.

Szerokie możliwości zastosowania

Komputer zaprojektowano z myślą o wszechstronnym wykorzystaniu w różnorodnych projektach. Wymiary urządzenia (146 mm x 101,7 mm) czynią go idealnym rozwiązaniem np. w multipleksowych maszynach testujących. GENE-RAP6 znajdzie również zastosowanie w Edge Computing, Digital Signage, automatyce przemysłowej i Machine Vision (widzenie maszynowe).

Inne wpisy

VPC-5640S – boxPC do inteligentnych zastosowań w pojazdach i AMR

VPC-5640S to bezwentylatorowy komputer kompaktowy klasy przemysłowej, domyślnie wyposażony w procesory 12. generacji Intel® Core™ i7-1265UE. Opcjonalnie obsługuje również wersje z procesorami Intel® Core™ i5 oraz i3. Co pozwala na odpowiednią konfigurację, w zależności od potrzeb i zróżnicowania…

Czytaj więcej

UTC-115K zaawansowany panel dotykowy All-in-One, spełniający wymagania nowoczesnych aplikacji interaktywnych i samoobsługowych

Seria komputerów panelowych UTC-115K firmy Advantech została wyposażona w energooszczędne procesory Intel® 12 Generacji. Mianowicie N97 o taktowaniu 2,0 GHz (4 rdzenie), zapewniający wydajność w lekkich aplikacjach. A także Core™ i3-N305 o taktowaniu 1,8 GHz…

Czytaj więcej

Nowe cyberbezpieczne rozwiązania pozwalające na ochronę przed zakłóceniami EMI we współczesnym przemyśle

Niniejszy artykuł przedstawia zaawansowane rozwiązania EMC, czyli w jaki sposób postępy technologiczne, jak kompatybilne elektromagnetycznie (EMC) subrack od nVent SCHROFF, mogą zwiększyć odporność współczesnych systemów i aplikacji przemysłowych, w tym kolejowych. Zakłócenia elektromagnetyczne (EMI) jako nieustanne zagrożenie dla…

Czytaj więcej