Nowoczesny komputer kompaktowy z energooszczędnym procesorem Intel Atom ARK-6320

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

Posiadamy w swojej ofercie oszczędny komputer oparty na wydajnych dwurdzeniowych procesorach, w zależności od wersji: ARK-6320-6M01E Intel Atom D510 1,66GHz z pojedynczym gniazdem (SO)DIMM obsługującym do 2048MB pamięci RAM na magistrali 667MHz(DDR2), lub ARK-6320-6M02E Intel Atom D525 1,8GHz z dwoma gniazdami (SO)DIMM obsługującymi do 4096MB na magistrali 1066MHz/1333MHz(DDR3). Oba procesory cechuje bardzo niskie zużycie energii, przy zapewnieniu dobrych osiągów.

Komputer kompaktowy ARK-6320 posiada 6 wbudowanych portów komunikacyjnych RS-232, z czego jeden konfigurowalny RS-232/422/4852 porty GbE, 8 portów USB 2.0, 1 wyjście VGA i możliwość odtwarzania w trybie dual-display, w zależności od wersji drugi ekran obsługiwany jest przez port LVDS (ARK-6320-6M01E), lub DVI (ARK-6320-6M02E). Obie jednostki posiadają również złącze miniPCIe.

Urządzenie marki Advantech posiada również miejsce na dysk twardy 2,5” oraz wewnętrzny slot na kartę Compact Flash.

Komputer wyposażono w zintegrowaną kartę graficzną GEN 3.5 + GFX Core, która posiada 224MB współdzielonej pamięci operacyjnej oraz umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości do 2048×1536 przez złącze VGA. Całość osadzono w obudowie wykonanej ze stopu aluminium. Jednostka jest odporna na wibracje o częstotliwościach od 5-500Hz i odpornej na udary do 20G(11ms). Posiada również wbudowany wspornik poszerzający możliwości montażu na ścianie lub podstawce (opcjonalnie w standardzie VESA).

ARK-6320 posiada również funkcję Wake-on-Lan, oraz funkcję Watchdog, dzięki czemu tworzy on doskonałą jednostkę wbudowaną.

Ze względu na dość wydajną grafikę, oraz możliwość wyświetlania dwóch niezależnych obrazów, komputer ten znajduje zastosowanie w projektach Digital Signage, oraz jako jednostka sterująca do rozbudowanych aplikacji HMI.

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej