Rozwiązanie Subrack zgodne z normą nVent SCHROFF EN 45545-2 do zastosowań kolejowych‎

Nowe prowadnice do zastosowań kolejowych

Światowy lider w dziedzinie rozwiązań w zakresie połączeń elektrycznych i zabezpieczeń nVent SCHROFF zmodernizował ofertę prowadnic dla swoich 19-calowych obudów. Nowe prowadnice do zastosowań kolejowych są zgodne z normami UL94 V-0 i EN 45545-2. Oznacza to, że zapewniają niepalność i niewydzielanie substancji toksycznych oraz spełniają wymagania testowe R22, R23 i R24 z najwyższym poziomem zagrożenia, HL3. Spełniają również wymagania RoHS i REACH. Są bezhalogenowe zgodnie z IEC 61249-2-21.‎

Norma EN45545 ma zastosowanie do pojazdów szynowych i wyposażenia taboru kolejowego. A jej celem jest ochrona pasażerów przed dymem i toksycznymi gazami w przypadku pożaru. Prezentowane prowadnice to najnowszy element, który spełnia przywołaną normę. Pozostałe elementy, jak np. uchwyty wyciągające IEC i IEEE‎, listwy izolacyjne czy kołki kodujące, stosowane do wyposażenia 19-calowych obudów nVent SCHROFF, posiadały taki certyfikat już wcześniej.

‎Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji i wysokiej jakości materiałowi nie tylko znacznie zwiększono stabilność elementów, ale także poprawiono właściwości bezpieczeństwa pożarowego. Poliwęglan zapewnia wyjątkowo niską palność i toksyczność elementów. Większość z dostępnych w ofercie to prowadnice o szerokości rowka 2,5 mm, które są kompatybilne z wytrzymałymi szynami poziomymi. Możliwe do zastosowań narażonych na wysokie wstrząsy i wibracje. Co ważne charakteryzują się też szerokim zakresem temperatur przechowywania: od -40 °C do nawet + 130 °C‎.

 

Rozbudowana oferta

W ofercie nVent Schroff są cztery główne typy prowadnic: standardowy, z blokadą (kluczem), wzmocniony lub z kodowaniem.

Nowy typ prowadnic z kodowaniem (IEEE) jest dostępny w wersjach jednoczęściowych o szerokości rowka 2,5 mm w długościach 160 i 220 mm. Są one kompatybilne z szynami typu „rugged” (wytrzymałe) oraz odporne na duże wstrząsy i wibracje.

Aktualizacja obecnej oferty zawiera wprowadzenie nowego koloru. Nowoczesny antracytowy szary (RAL 7016) zastępuje kolor szary żwirowy (RAL 7032).‎
Na uwagę zasługuje również wzmocniony typ z ‎plastikowymi prowadnicami (w kolorze czerwonym lub szarym). Trwałość poliwęglanu i zoptymalizowana konstrukcja pozwalają na łączenie z wytrzymałymi poziomymi szynami‎‎. Jest możliwość przypięcia prowadnic do poziomych szyn (wytłaczanie Al) lub do płyt o grubości 1,5 mm‎. W opcjach dostępny jest też klips ESD do styczności przewodzącej między płytką drukowaną a szyną poziomą.
‎Dla szczególnie ciężkich płytek drukowanych, wtyków lub wtyków typu ramowego znajdują zastosowanie prowadnice z aluminium (w kolorze srebrnym). Wówczas istnieje możliwość przykręcenia prowadnic do poziomych szyn typu H (ciężkie) i R (wytrzymałe), w celu uzyskania wyższych wymagań w zakresie odporności na wstrząsy i drgania.

Przedstawiane prowadnice są kompatybilne z seriami: RatiopacPRO/-AIR, PropacPRO, CompacPRO i EuropacPRO.‎

Inne wpisy

176-warstwowe dyski SSD PCIe Gen 4 x4 M.2 i U.2 od ATP

CSI S.A. ma przyjemność zaprezentować innowacyjne i niezwykle szybkie dyski półprzewodnikowe (SSD) z serii N601 M.2 2280 i U.2 od ATP Electronics. Te 176-warstwowe dyski przemysłowe wyposażone są w interfejs PCIe 4. generacji i obsługują protokół NVMe. Prędkość…

Czytaj więcej

MIO-5377 – 3,5” komputer jednopłytkowy z procesorami 12. i 13. generacji

CSI S.A przedstawia MIO-5377, nowość marki Advantech. Jest to 3,5” komputer jednopłytkowy typu SBC z najnowszymi procesorami Intel® Core™ 12. i 13. generacji. Produkt oferuje maksymalnie do 14 rdzeni i 20 wątków przy TDP wynoszącym 28 watów….

Czytaj więcej

Obudowa nabiurkowa w stylu RatiopacPRO

Producenci urządzeń elektronicznych na całym świecie coraz częściej wymagają, aby wygląd i funkcjonalność ich obudów do komputerów odzwierciedlał wartości i tożsamość marki korporacyjnej. Tradycyjne sposoby dostosowywania obudów są jednak czasochłonne, nieelastyczne i wymagają dodatkowych narzędzi. Firma CSI S.A.…

Czytaj więcej