Nowe bezwentylatorowe systemy Edge AI oparte na technologii NVIDIA Jetson Orin

NVIDIA Jetson

Aetina wprowadza na rynek bezwentylatorowe systemy AI oparte na modułach SoM, zasilane przez NVIDIA Jetson Orin (w tym NVIDIA Jetson AGX Orin, Orin NX i Orin Nano). Nowe komputery typu BoxPC w kompaktowej obudowie zostały zaprojektowano z myślą o ekonomicznej eksploatacji z zapewniającym wydajne chłodzenie radiatorem. Bezwentylatorowe systemy pracują w zakresie temperatur roboczych od -25°C do +55°C. Dzięki temu nadają się do opracowywania aplikacji opartych na sztucznej inteligencji w wielu branżach.

Bezwentylatorowe systemy NVIDIA Jetson Orin NX i Orin Nano

AIE-CN31/41, AIE-CO21/31, AIE-PN32/42 i AIE-PO22/32 to najnowsze modele bezwentylatorowych systemów firmy Aetina, opartych na technologii NVIDIA Jetson Orin NX lub Orin Nano (SoM). Wyposażone w niezbędne gniazda rozszerzeń M.2 i porty we/wy w niewielkich rozmiarach, umożliwiają łatwą integrację w ograniczonej przestrzeni. Dzięki niskiemu zużyciu energii modele systemów bezwentylatorowych mogą wydajnie obsługiwać większość zadań wnioskowania. Stanowią idealne rozwiązanie do projektów AI, obejmujących masowe wdrażanie urządzeń w różnych lokalizacjach.

Bezwentylatorowe systemy NVIDIA Jetson AGX Orin

AIE-PX11/12/21/22 i AIE-PX13/23 są zasilane przez NVIDIA Jetson AGX Orin SoM, który zapewnia wydajność AI do 275 TOPS. Te bezwentylatorowe modele wyposażono w radiatory i ciepłowody. Dzięki temu są w stanie przeprowadzać złożone analizy wideo bez przegrzewania się w większości typowych warunków zewnętrznych. Ponadto posiadają gniazda: M.2 B-Key, M.2 E-Key i M.2 M-Key, a także 1 port GbE i 1 port 10GbE. Obsługując moduł zdalnego zarządzania Innodisk out-of-band (OOB), wymienione wyżej modele umożliwiają ponowne zdalne uruchomienie w przypadku awarii systemu. Bezwentylatorowy AIE-PX11/12/21/22 zaprojektowano z 2/4 portami x IEEE802.3af GbE PSE. Umożliwia to inżynierom integrację kamer PoE bez konieczności stosowania dodatkowych źródeł zasilania. Tym samym wyeliminowano okablowanie oraz uproszczono integrację systemu w czasie tworzenia aplikacji AI.

Różnorodność wersji

Komputery wbudowane Aetina oparte na platformie NVIDIA Jetson Orin są dostępne w różnych wersjach, w tym jako platformy oraz komputery typu boxPC, wykorzystujące wentylatory do chłodzenia. Nowo wprowadzone rozwiązanie w postaci systemów bezwentylatorowych oferuje inżynierom więcej opcji dostosowania do różnych środowisk integracji systemów. Dodatkowo ułatwia rozwój aplikacji AI w różnych branżach, takich jak: Smart City, produkcja, logistyka, opieka zdrowotna czy handel.

O Aetina AI

Aetina AI oferuje innowacyjne rozwiązania, które ściśle odpowiadają potrzebom AI oraz Edge Computing. Konsekwentnie wprowadzają je od koncepcji do rzeczywistego świata. Firma angażuje się w działalność w zakresie AI oferując szeroką gamę systemów obliczeniowych AI. Dostarcza także kompeksowe usługi zarządzania sztuczną inteligencją oraz usługi dostosowywania zorientowane na aplikacje. Aetina łączy partnerów AI i ich wiedzę techniczną w celu stworzenia kompleksowej platformy przyspieszającej wprowadzanie projektów na rynek.

Inne wpisy

Wydajne rozwiązanie w formacie mini-ITX z procesorami serii N

MIX-ALND1 to warta uwagi płyta od AAEON, idealnie nadająca się do rozwiązań „low budget”. Jest wyposażona w procesory Intel® z serii N (Intel® N97, Intel® N50). Płyta zapewnia niski pobór mocy oraz dużą wydajność. Uzupełnia ją wbudowana…

Czytaj więcej

CSI S.A. na konferencji TEK.day w Gdańsku!

Już 15 września 2023 roku w centrum konferencyjnym AmberExpo odbędzie się konferencja Tek.day! Jest to jednodniowe wydarzenie, zrzeszające profesjonalistów związanych z produkcją i projektowaniem elektroniki. Spotkanie to przede wszystkim targi w formule table-top, szereg interesujących wykładów oraz praktyczne…

Czytaj więcej

Enterprise SSD to zoptymalizowana wytrzymałość do różnych zastosowań

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia pamięci masowej klasy przemysłowej wśród małych i średnich przedsiębiorstw, Apacer wprowadził na rynek nową serię Enterprise SSD. Produkty z serii charakteryzują się dużą pojemnością, żywotnością i niezawodnością klasy korporacyjnej, a także znacznie mniejszymi…

Czytaj więcej