Nowa seria modułów SSD PCIe Apacer wyposażone w funkcje S.M.A.R.T., Advanced Wear-Leveling i Block Management

PM610 Apacer

Pobudzenie popytu na moduły SSD PCIe nastąpiło, kiedy firma Apple wprowadziła je jako standardowe wyposażenie MacBook Air. Charakteryzująca je doskonała wydajność pamięci flash i szybka transmisja danych spowodowały, że ten standard posiada również pełne wsparcie Windows 8.1 i nową generację układów CPU Intela. Ponadto prędkości transmisji PCIe G2 przewyższają standard SSD SATA III, a różnica cen pomiędzy tymi układami cały czas maleje.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, firma Apacer wprowadziła M.2 PCIe SSD o pojemnościach od 8 do 64GB. Dysk ten jest o 40% mniejszy niż mSATA, jego wymiary to jedynie 22x42mm. M.2 PCIe SSD wyposażony został w interfejs PCI Express 2.0 (10Gb/s) i obsługuje sygnały transmisji SATA i PCIe. Jego wydajność została zwiększona poprzez możliwość pracy w trybie AHCI (Advanced Host Controller Interface) oraz system optymalizacji zapisu i odczytu danych NCQ (Native Command Queue).

Prędkość sekwencyjnego odczytu osiąga wartość do 540MB/s, a sekwencyjnego zapisu do 180 MB/s. Ponadto M.2 SSD wyposażony jest w niezawodną pamięć NAND Flash MLC i przystosowany jest do pracy w wymagających środowiskach przemysłowych, w temperaturach od 0 do 70°C. Występuje także wersja z przemysłową pamięcią SLC.

W celu ochrony danych i zwiększenia trwałości dysków, M.2 PCIe posiadają technologię S.M.A.R.T. (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technology) oraz zaawansowany inteligentny Advanced Wear-Leveling i Block Management.

 

Poznaj moduły SSD Apacer

Dysk PV170-mPCIe 

Dysk PM610-M280

Dysk PT120-M280

Inne wpisy

Komputer BOXER-8621AI z modułem NVIDIA® Jetson Orin Nano™

CSI S.A. prezentuje nowy komputer BOXER-8621AI wyposażony w moduł AI NVIDIA® Jetson Orin Nano™ od AAEON. Oparto go na 6-rdzeniowym procesorze Cortex®-A78AE. To kompaktowe urządzenie z zakresu dedykowanych rozwiązań AI gwarantuje doskonałą wydajność obliczeniową, dochodzącą nawet do…

Czytaj więcej

Płyta główna MIX-ALPSD1 z procesorami Intel® Core™ 12. generacji dla IoT Edge

CSI S.A. przedstawia MIX-ALPSD1 z procesorami Intel® Core™ 12. generacji (dawniej Alder Lake PS). Jest to nowa przemysłowa płyta główna w formacie Mini-ITX marki AAEON. Dzięki technologii Intel® Hyper-Threading zintegrowanej ze sprzętem, MIX-ALPSD1 stanowi zrównoważone rozwiązanie dla projektów wymagających…

Czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego ramiona nośne TEKNOKOL

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu prezentującego ramiona nośne marki TEKNOKOL. Systemy ramion nośnych stały się nieodzownym produktem wciąż rozwijającego się przemysłu. Ułatwiają i przyśpieszają pracę operatorom w zakładach produkcyjnych. System ramion nośnych wpływa również na poprawę bezpieczeństwa pracy operatora….

Czytaj więcej