Niezawodny komputer kompaktowy ARK-2120

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

Mamy przyjemność przedstawić niezawodny kompakt ARK-2120 wyposażony w energooszczędny dwurdzeniowy procesor Intel Atom N2600 1.6 GHz lub D2700 2.13 GHz z systemem chłodzenia bezwentylatorowego. Zastosowana nowa generacja procesorów Intel Atom wpłynęła na zwiększenie mocy obliczeniowej tego komputera o 44% i dała o 90% bardziej wydajną grafikę.

Kompakt jest doskonałą jednostką multimedialną. Oferuje porty VGAHDMI i 48-bitowy LVDS oraz obsługuje standard DirectX9. Jednostka posiada akcelerację sprzętową dla MPEG2H.264/VC1/WMV9 i ma możliwość jednoczesnego wyświetlania dwóch niezależnych obrazów. Ponadto ARK-2120 dedykowany jest do obsługi systemów automatyki przemysłowej ze względu na szeroką gamę interfejsów wej./wyj.: do 6x USB 2.03x GbE6x COM, w tym 2x RS-232 i 4x konfigurowalne w BIOSie RS-232/422/485 z funkcją auto flow control. Komputer ma też możliwość rozbudowy funkcjonalności o karty mini PCIe.

ARK-2120 posiada miejsce na 2.5” dysk twardy oraz zewnętrzne gniazdo na karty CFast z obsługą aż do 1TB. Komputer posiada wsparcie dla systemów Win7WinXPWinXPeWinCELinux. Na ochronę przed zapyleniem i zalaniem na poziomie IP40 pozwala zastosowana wysokiej trwałości aluminiowa obudowa. Komputer jest także przystosowany do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur od -20 do +60 st. C. Napięcie wejściowe od 12V do 24V.

Do wszystkich wymienionych zalet kompaktu ARK-2120 można doliczyć zastosowane dwie nowoczesne technologie iManager i SUSIAccess. iManager daje gwarancję zarządzania i monitoringu sprzętowymi zasobami komputera w czasie rzeczywistym niezależnie od systemu operacyjnego. Narzędzie SUSIAccess umożliwia natomiast zdalne zarządzanie jednostką, monitorowanie pracy oraz sterowanie dużą liczbą terminali.

Ze względu na szerokie możliwości komunikacyjne i wysoko wydajny procesor, ARK-2120 najczęściej znajduje zastosowanie w systemach automatyki linii produkcyjnych, automatyki przemysłowej, a także w kioskach multimedialnych oraz w samodzielnych aplikacjach.

Inne wpisy

Wydajne rozwiązanie w formacie mini-ITX z procesorami serii N

MIX-ALND1 to warta uwagi płyta od AAEON, idealnie nadająca się do rozwiązań „low budget”. Jest wyposażona w procesory Intel® z serii N (Intel® N97, Intel® N50). Płyta zapewnia niski pobór mocy oraz dużą wydajność. Uzupełnia ją wbudowana…

Czytaj więcej

CSI S.A. na konferencji TEK.day w Gdańsku!

Już 15 września 2023 roku w centrum konferencyjnym AmberExpo odbędzie się konferencja Tek.day! Jest to jednodniowe wydarzenie, zrzeszające profesjonalistów związanych z produkcją i projektowaniem elektroniki. Spotkanie to przede wszystkim targi w formule table-top, szereg interesujących wykładów oraz praktyczne…

Czytaj więcej

Enterprise SSD to zoptymalizowana wytrzymałość do różnych zastosowań

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia pamięci masowej klasy przemysłowej wśród małych i średnich przedsiębiorstw, Apacer wprowadził na rynek nową serię Enterprise SSD. Produkty z serii charakteryzują się dużą pojemnością, żywotnością i niezawodnością klasy korporacyjnej, a także znacznie mniejszymi…

Czytaj więcej