Niezawodny komputer kompaktowy ARK-2120

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

CSI ma przyjemność przedstawić niezawodny kompakt ARK-2120. Wyposażono go w energooszczędny dwurdzeniowy procesor Intel Atom N2600 1.6 GHz lub D2700 2.13 GHz z systemem chłodzenia bezwentylatorowego. Zastosowana nowa generacja procesorów Intel Atom wpłynęła na zwiększenie mocy obliczeniowej tego komputera o 44% i dała o 90% bardziej wydajną grafikę.

Kompakt marki Advantech jest doskonałą jednostką multimedialną. Oferuje porty VGAHDMI i 48-bitowy LVDS oraz obsługuje standard DirectX9. Jednostka posiada akcelerację sprzętową dla MPEG2H.264/VC1/WMV9 i ma możliwość jednoczesnego wyświetlania dwóch niezależnych obrazów. Ponadto ARK-2120 dedykowany jest do obsługi systemów automatyki przemysłowej. Jest to możliwe ze względu na szeroką gamę interfejsów wej./wyj.: do 6x USB 2.03x GbE6x COM, w tym 2x RS-232 i 4x konfigurowalne w BIOSie RS-232/422/485 z funkcją auto flow control. Komputer ma też możliwość rozbudowy funkcjonalności o karty mini PCIe.

Niezawodny komputer kompaktowy ARK-2120

ARK-2120 posiada miejsce na 2.5” dysk twardy oraz zewnętrzne gniazdo na karty CFast z obsługą aż do 1TB. Komputer posiada wsparcie dla systemów Win7, WinXP, WinXPe, WinCE, Linux. Na ochronę przed zapyleniem i zalaniem na poziomie IP40 pozwala zastosowana wysokiej trwałości aluminiowa obudowa. Komputer przystosowano do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur od -20 do +60 st. C. Napięcie wejściowe wynosi od 12V do 24V.

Do wszystkich wymienionych zalet kompaktu ARK-2120 można doliczyć zastosowane dwie nowoczesne technologie iManager i SUSIAccess. iManager daje gwarancję zarządzania i monitoringu sprzętowymi zasobami komputera w czasie rzeczywistym niezależnie od systemu operacyjnego. Narzędzie SUSIAccess umożliwia natomiast zdalne zarządzanie jednostką, monitorowanie pracy oraz sterowanie dużą liczbą terminali.

Ze względu na szerokie możliwości komunikacyjne i wysoko wydajny procesor, ARK-2120 znajduje zastosowanie w systemach automatyki linii produkcyjnych i automatyki przemysłowej. Sprawdzi się także w kioskach multimedialnych oraz w samodzielnych aplikacjach.

Inne wpisy

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej

Komputery panelowe OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 i PPC-3150S-RB

W niniejszym artykule dokonamy zestawienia dwóch typów komputerów panelowych różnych producentów. Będą to PPC-3150S-RB firmy Advantech oraz OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 firmy AAEON, oferujące zaawansowane możliwości i solidną konstrukcję, co czyni je idealnymi rozwiązaniami dla szerokiego zakresu zastosowań…

Czytaj więcej