conga-B7XI – Ultrawydajny moduł COMe type 7 Basic z Ice Lake

modułowy komputer przemysłowy

Mamy przyjemność zaprezentować najnowszy modułowy komputer przemysłowy conga-B7XI w standardzie COMe type 7 Basic od firmy congatec.

Wspominany komputer bazuje na bardzo wydajnych procesorach Intel® Xeon® D z rodziny Ice Lake. Dodatkowo maksymalna ilość obsługiwanej pamięci operacyjnej to 128GB DDR4 w 4 slotach SODIMM po max 32GB każdy.

Wyraźnie należy podkreślić, że conga-B7XI dedykowany jest dla producentów wielorakich urządzeń. Jednak w szczególności, dzięki wysokiej wydajności, sprawdzi się w urządzeniach telekomunikacyjnych i wysokowydajnych serwerach. Ponadto znajdzie zastosowanie w maszynach wirtualnych oraz innych aplikacjach pracujących w ciężkich warunkach środowiskowych.

 

Interfejsy

conga-B7XI udostępnia użytkownikom następujące interfejsy komunikacyjne: 2,5 GbE, 4 x 10GBE (z CEI/KS/SFI), 16 x PCI Express GEN 4.0, 16 x PCI Express GEN 3.0, 4 x USB 3.0, 4 x USB 2.0, 2 x SATA III (6 Gbps), SPI, 2 x UART i 8 linii GPIO.

 

Temperatury

Ten modułowy komputer przemysłowy  występuje w dwóch wersjach temperaturowych: standard 0~60°C oraz industrial -40~85°C. Jego miniaturowe wymiary to zaledwie:  125 x 95 mm.

Moduł może pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft® Windows 10 | Microsoft® Windows 10 IoT Enterprise | Microsoft® Windows IoT 10 Core, Linux, YOCTO, Android i RTS Hypervisor. Nad poprawnością działania czuwa programowalny Watchdog. Ponadto dostępny jest również moduł szyfrowania TPM 2.0

Rozwiązania marki Congatec charakteryzują się bardzo długą dostępnością na rynku (do 15 lat). Producent udostępnia do celów projektowych płytę bazową conga-X7EVAL z wyprowadzeniami interfejsów oraz kompletny development kit.

 

Dostępne warianty

 

 

Inne wpisy

ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu…

Czytaj więcej

Dyski SV240 TCG firmy Apacer z certyfikatem FIPS 140-2

Stacje bazowe 5G podejmują kluczowe zadania lokalnej transmisji i konwersji danych, stanowiąc niezawodną rolę w infrastrukturze przetwarzania brzegowego. Sieć 5G zapewnia bezprzewodową łączność szerokopasmową oraz szybszą i niezawodną komunikację elektroniczną pomiędzy urządzeniami (Machine to Machine) w rozbudowie IIoT….

Czytaj więcej

Tablet RTC-710AP – Niewiarygodnie trwała i wytrzymała konstrukcja

AAEON wprowadza na rynek RTC-710AP – wytrzymały tablet przemysłowy cechujący się lepszą wydajnością w stosunku do swoich poprzedników. Model z serii RTC wyposażony jest w procesor Intel® Celeron™ N3350 (opcjonalnie N4200). Jest jak dotąd najbardziej wszechstronnym i wielofunkcyjnym tabletem…

Czytaj więcej