Modułowa seria komputerów UNO dla automatyki przemysłowej

komputer

W dobie przemysłu 4.0 bezwentylatorowa praca oraz wysoka wytrzymałość nie jest jedynym kryterium przesądzającym o wysokiej jakości i wydajności komputerów kompaktowych. Przemysłowe komputery wbudowane Advantech będące w ofercie CSInp. takie jak UNO-2000 oparte o nową modułową budowę, kompatybilne z technologią iDoor, spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.  Z uwagi na modułowość, a tym samym elastyczną i łatwą konfigurację, można rozszerzyć funkcjonalność komputerów i stworzyć więcej możliwości rozbudowy dla różnych aplikacji przemysłowych.

Główne zalety dla serii komputerów UNO-2000


Modułowa konstrukcja
Ułatwia spersonalizowanie zamawianego sprzętu pod konkretne potrzeby i aplikacje klienta. Dzięki specjalnemu złączu można rozbudować komputer UNO o dodatkowe elementy, jak np. EtherCAT, Profibus, Profinet, CANopen.

 


Szeroki zakres napięcia zasilania 10-36V
Opcja ta pozwala na efektywną pracę urządzenia wszędzie tam, gdzie występują niestabilne warunki zasilania.

 


iDoor – rozbudowa przy użyciu ponad 100 kombinacji
Ponad 100+ kombinacji technologii iDoor pozwala komputerom kompaktowym UNO spełnić bardzo wysokie wymagania aplikacji przemysłowych.

 


Bezprzewodowa konstrukcja
Zaoszczędza miejsce wewnątrz obudowy, wydłuża interwał MTBF oraz zapewnia stabilną transmisję danych. Moduły połączone są bez użycia kabli wewnątrz za pomocą konektorów, przez co podzespoły i elektronika są mniej narażone na awarie (np. przypadkowe odłączenie się kabli przy uderzeniu lub przesunięciu jednostki w środowisku narażonym na wibracje i udary).

 


Dwa wymienne dyski (SSD/HDD)
Zintegrowany kontroler RAID umożliwia stworzenie bezpiecznego systemu oraz ułatwia konserwację bez konieczności wyłączania komputera.

 


Gumowe elementy
Zabezpieczają komputer przed wibracjami i zapewniają stabilny montaż urządzenia.

 


Opcje montażu
VESA, na szynie DIN, Pole, Stand

 

Moduły komunikacji

Wybór rozszerzeń jest bardzo szeroki, jak np. WAN, LAN, złącza analogowe czy cyfrowe.

Ciekawym rozwiązaniem z tej serii komputerów jest bezwentylatorowy komputer UNO-2484G. W zależności od wybranego modelu wyposażony może zostać w procesor np. Intel Core i7/i5/i3. Obsługuje 8GB wbudowanej pamięci DDR4. Posiada następujące złącza: 4 x USB 3.0, 1 x HDMI, 1 x DP (4K), 4 x port RS-232/422/485, 4 x Gigabit Ethernet (RJ45), złącze Audio. Komputery obsługują maksymalnie 4 moduły rozszerzeń iDoor co pozwala na kilkadziesiąt kombinacji konfiguracji. Stopień ochrony to IP40. Komputer pracować może w temperaturze od -20 °C do do 60 °C, a jego chłodzenie odbywa się w sposób pasywny. Posiada dwie zamortyzowane kieszenie do montażu dysków SSD/HDD o wymiarze 2.5″. Wymaga zasilania w zakresie od 10 do 36 Vdc. Posiada wsparcie dla systemów WINDOWS 7, 10, oraz Advantech Linux i opcjonalnie może posiadać moduł do szyfrowania danych TPM 2.0. Jego wymiary to 200 x 140 x 40 mm (dla wersji Uniwersal), a waga waha się w granicach około 1.2 kg. Opcje montażu to: szyna DIN, VESA, Wall, Stand. Jest odporny na drgania i wstrząsy zgodnie z normą IEC 60068-2-27 i IEC 60068-2-64.

 

Interesują Cie komputery UNO?

Zapoznaj się z naszymi publikacjami na temat komputerów UNO-3000G oraz UNO-3483G

Pozostałe aktualności

Boxer-6450-TGU ekonomiczny komputer przemysłowy z procesorami 11 generacji Tiger Lake-U

Firma CSI S.A. ma przyjemność przedstawić ekonomiczny komputer przemysłowy marki Aaeon bazujący na wydajnych procesorach 11 generacji Tiger Lake-U. Jest to odchudzona wersja flagowego komputera BOXER-6643-TGU. Opisywany BOXER-6450-TGU ma wymiary 166 x 118 x 56 mm. Oferuje taki sam…

Dowiedz się więcej

SOM-5993 – wydajny moduł COM Express® Basic Type 7 z Ice Lake

CSI S.A. prezentuje najnowszy modułowy komputer przemysłowy od  firmy Advantech – SOM-5993. Ten wydajny moduł COM Express Basic Type 7 bazuje na niezwykle wydajnych procesorach Intel® Xeon® D z rodziny Ice Lake. Do dyspozycji użytkowników są następujące warianty CPU:…

Dowiedz się więcej

Karty SD i microSD z serii S750/S650 od ATP Electronics

W lipcu 2022 ATP Electronics, światowy lider w dziedzinie pamięci masowych, przedstawił nowe karty SD i microSD z serii S750/S650 3D TLC, zaprojektowane z przeznaczeniem nagrywania non-stop. Wymienione serie spełniają wymagania kamer i rejestratorów cyfrowych (DVR), systemów nadzoru, pojazdów autonomicznych i…

Dowiedz się więcej