Modułowa seria komputerów UNO dla automatyki przemysłowej

UNO

W dobie przemysłu 4.0 bezwentylatorowa praca oraz wysoka wytrzymałość nie jest jedynym kryterium przesądzającym o wysokiej jakości i wydajności komputerów kompaktowych. Przemysłowe komputery wbudowane Advantech będące w ofercie CSI np. takie jak UNO-2000 oparte o nową modułową budowę, kompatybilne z technologią iDoor, spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.  Z uwagi na modułowość, a tym samym elastyczną i łatwą konfigurację, można rozszerzyć funkcjonalność komputerów i stworzyć więcej możliwości rozbudowy dla różnych aplikacji przemysłowych.

Główne zalety dla serii komputerów UNO-2000


Modułowa konstrukcja
Ułatwia spersonalizowanie zamawianego sprzętu pod konkretne potrzeby i aplikacje klienta. Dzięki specjalnemu złączu można rozbudować komputer UNO o dodatkowe elementy, jak np. EtherCAT, Profibus, Profinet, CANopen.

 


Szeroki zakres napięcia zasilania 10-36V
Opcja ta pozwala na efektywną pracę urządzenia wszędzie tam, gdzie występują niestabilne warunki zasilania.

 


iDoor – rozbudowa przy użyciu ponad 100 kombinacji
Ponad 100+ kombinacji technologii iDoor pozwala komputerom kompaktowym UNO spełnić bardzo wysokie wymagania aplikacji przemysłowych.

 


Bezprzewodowa konstrukcja
Zaoszczędza miejsce wewnątrz obudowy, wydłuża interwał MTBF oraz zapewnia stabilną transmisję danych. Moduły połączone są bez użycia kabli wewnątrz za pomocą konektorów, przez co podzespoły i elektronika są mniej narażone na awarie (np. przypadkowe odłączenie się kabli przy uderzeniu lub przesunięciu jednostki w środowisku narażonym na wibracje i udary).

 


Dwa wymienne dyski (SSD/HDD)
Zintegrowany kontroler RAID umożliwia stworzenie bezpiecznego systemu oraz ułatwia konserwację bez konieczności wyłączania komputera.

 


Gumowe elementy
Zabezpieczają komputer przed wibracjami i zapewniają stabilny montaż urządzenia.

 

UNO

UNO


Opcje montażu
VESA, na szynie DIN, Pole, Stand

 

Moduły komunikacji

Wybór rozszerzeń jest bardzo szeroki, jak np. WAN, LAN, złącza analogowe czy cyfrowe.

Bezwentylatorowy komputer UNO-2484G

Ciekawym rozwiązaniem z tej serii komputerów jest bezwentylatorowy komputer UNO-2484G. W zależności od wybranego modelu wyposażony może zostać w procesor np. Intel Core i7/i5/i3. Obsługuje 8GB wbudowanej pamięci DDR4. Posiada następujące złącza: 4 x USB 3.0, 1 x HDMI, 1 x DP (4K), 4 x port RS-232/422/485, 4 x Gigabit Ethernet (RJ45), złącze Audio. Komputery obsługują maksymalnie 4 moduły rozszerzeń iDoor, co pozwala na kilkadziesiąt kombinacji konfiguracji. Stopień ochrony to IP40.

Komputer pracować może w temperaturze od -20 °C do do 60 °C, a jego chłodzenie odbywa się w sposób pasywny. Posiada również dwie zamortyzowane kieszenie do montażu dysków SSD/HDD o wymiarze 2.5″. Wymaga zasilania w zakresie od 10 do 36 Vdc. Posiada wsparcie dla systemów WINDOWS 7, 10 oraz Advantech Linux. Dodatkowo może posiadać moduł do szyfrowania danych TPM 2.0. Jego wymiary to 200 x 140 x 40 mm (dla wersji Uniwersal), a waga waha się w granicach około 1.2 kg. Opcje montażu to: szyna DIN, VESA, Wall, Stand. Ponadto jest odporny na drgania i wstrząsy zgodnie z normą IEC 60068-2-27 i IEC 60068-2-64.

UNO

UNO

 

Interesują Cie komputery UNO?

Zapoznaj się z naszymi publikacjami na temat komputerów UNO-3000G oraz UNO-3483G

Inne wpisy

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej

Komputery panelowe OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 i PPC-3150S-RB

W niniejszym artykule dokonamy zestawienia dwóch typów komputerów panelowych różnych producentów. Będą to PPC-3150S-RB firmy Advantech oraz OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 firmy AAEON, oferujące zaawansowane możliwości i solidną konstrukcję, co czyni je idealnymi rozwiązaniami dla szerokiego zakresu zastosowań…

Czytaj więcej