MIO-5377 – 3,5” komputer jednopłytkowy z procesorami 12. i 13. generacji

komputer jednopłytkowy

CSI S.A przedstawia MIO-5377, nowość marki Advantech. Jest to 3,5” komputer jednopłytkowy typu SBC z najnowszymi procesorami Intel® Core™ 12. i 13. generacji. Produkt oferuje maksymalnie do 14 rdzeni i 20 wątków przy TDP wynoszącym 28 watów. Oparty jest o najnowszą heterogeniczną konstrukcję obliczeniową Intela. Jest to duży krok w kierunku integracji rdzeni Performance-core (P-core) i Efficiency-core (E-core).

Rdzenie P zaprojektowano z myślą o optymalizacji wydajności jednowątkowej w obciążeniach wymagających dużej mocy obliczeniowej (np. procesory Core-i). Z kolei rdzenie E obsługują zadania o niższym priorytecie w tle. Nowa architektura, wykorzystująca zalety obu rodzajów rdzeni, pozwala MIO-5377 osiągnąć wzrost wydajności o 20%, jednocześnie zmniejszając zużycie energii o 30% w porównaniu do platform 11. generacji.

MIO-5377 to pierwszy 3,5” komputer jednopłytkowy od Advantech, obsługujący do 64GB dwukanałowej pamięci DDR5 4800MHz i zawierający 3 gniazda M.2 (M.2 E-Key, M.2 B-Key, M.2 M-Key) do obsługi sieci 5G, Wi-Fi 6 i NVMe. Urządzenie zapewnia duże możliwości rozbudowy również dzięki 6 portom USB 3.2, 4 złączom COM oraz 2 portom GbE LAN. Warto zaznaczyć, że MIO-5377 jest jednym z pierwszych komputerów przemysłowych, zawierającym port USB 4. Przepustowość do 40 Gb/s umożliwia podłączenie GPU, VPU i kamer 4K o wysokiej rozdzielczości. Komputer obsługuje także 4 x UART, 2 x CANbus i 3 x I2C przeznaczone dla czujników robotycznych i serwomotorów. Jednostka umożliwia wyświetlanie niezależnego obrazu aż na 4 monitorach poprzez poczwórne wyjścia video: LVDS, HDMI 2.0, DP 1.4 oraz USB 4 Type-C do 8K.

Komputer jest certyfikowanym urządzeniem Ubuntu AIoT oraz jest dostarczany z oprogramowaniem WISE-DeviceOn. MIO-5377 obsługuje systemy Windows 10 IoT Enterprise 2021 LTSC oraz Ubuntu 22.04 OS. Co więcej, Ubuntu OS zawiera różne zestawy programistyczne AI (SDK) i kompleksowy ekosystem rozwoju oprogramowania. Użytkownicy mogą to wykorzystać do bezpośredniego trenowania modeli AI (Machine Learning).

Szerokie możliwości zastosowania

Urządzenie może działać w zakresie temperatur od -40°C do 85 °C. Cechuje się także szerokozakresowym wejściem zasilania na poziomie 12 ~ 24 VDC. Dostępne są modele zarówno z chłodzeniem aktywnym (TDP=28W), jak i bezwentylatorowym radiatorem (TDP=15W). Ponadto prezentowany komputer spełnia najwyższe standardy IPC (IPC-A-610 klasa 3). W połączeniu z odporną i kompaktową obudową (146 x 102mm), komputer zapewnia ciągłość i niezawodność pracy w wyjątkowo trudnych warunkach zewnętrznych.

Wydajność procesora, niskie opóźnienia w transmisji danych i efektywność energetyczna sprawiają, że MIO-5377 umożliwia niezliczone zastosowania w AMR i robotyce. Dzięki wdrożeniu nowego standardu – portu USB 4 –  możliwe jest wykorzystanie MIO-5377 jako akceleratora AI lub zastosowanie w Machine Vision.

Inne wpisy

Zabezpieczanie danych w aplikacjach wbudowanych. Przemysłowa seria WORM firmy Apacer

W odróżnieniu od tradycyjnych nośników pamięci, umożliwiających wielokrotny zapis i modyfikację danych, seria WORM (Write Once Read Many) firmy Apacer zapewnia ochronę danych poprzez umożliwienie jednokrotnego zapisu danych i zapobieganie ich kasowaniu, modyfikacji czy nadpisywaniu. Funkcja ochrony gwarantuje,…

Czytaj więcej

CSI S.A. zaprasza na dwie konferencje „Automatyzacja i robotyzacja produkcji – kierunek Przemysł 4.0” oraz „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych” w Mielcu

CSI S.A. podczas trwania dwóch konferencji zaprezentuje innowacyjne rozwiązania wśród których wyróżnić można obudowy, szafy i kasety przemysłowe. Podczas trwania tak ważnych wydarzeń w regionie na pytania odpowie Pan Wiktor Kozioł, inżynier z ponad 20 – letnim doświadczeniem…

Czytaj więcej

Komputer modułowy (COM) NanoCOM-TGU – przyszłość w miniaturowych systemach komputerowych dla Przemysłu 4.0

Komputery modułowe COM Express Typ 10 NanoCOM-TGU firmy AAEON, wyposażone w procesory Intel Core 11. Generacji, łączą w sobie wysoką wydajność obliczeniową i wyjątkową energooszczędność z szeroką gamą zastosowań w wielu sektorach przemysłowych. Wykorzystanie procesorów Intel Core 11….

Czytaj więcej