MIO-5377 – 3,5” komputer jednopłytkowy z procesorami 12. i 13. generacji

komputer jednopłytkowy

CSI S.A przedstawia MIO-5377, nowość marki Advantech. Jest to 3,5” komputer jednopłytkowy typu SBC z najnowszymi procesorami Intel® Core™ 12. i 13. generacji. Produkt oferuje maksymalnie do 14 rdzeni i 20 wątków przy TDP wynoszącym 28 watów. Oparty jest o najnowszą heterogeniczną konstrukcję obliczeniową Intela. Jest to duży krok w kierunku integracji rdzeni Performance-core (P-core) i Efficiency-core (E-core).

Rdzenie P zaprojektowano z myślą o optymalizacji wydajności jednowątkowej w obciążeniach wymagających dużej mocy obliczeniowej (np. procesory Core-i). Z kolei rdzenie E obsługują zadania o niższym priorytecie w tle. Nowa architektura, wykorzystująca zalety obu rodzajów rdzeni, pozwala MIO-5377 osiągnąć wzrost wydajności o 20%, jednocześnie zmniejszając zużycie energii o 30% w porównaniu do platform 11. generacji.

MIO-5377 to pierwszy 3,5” komputer jednopłytkowy od Advantech, obsługujący do 64GB dwukanałowej pamięci DDR5 4800MHz i zawierający 3 gniazda M.2 (M.2 E-Key, M.2 B-Key, M.2 M-Key) do obsługi sieci 5G, Wi-Fi 6 i NVMe. Urządzenie zapewnia duże możliwości rozbudowy również dzięki 6 portom USB 3.2, 4 złączom COM oraz 2 portom GbE LAN. Warto zaznaczyć, że MIO-5377 jest jednym z pierwszych komputerów przemysłowych, zawierającym port USB 4. Przepustowość do 40 Gb/s umożliwia podłączenie GPU, VPU i kamer 4K o wysokiej rozdzielczości. Komputer obsługuje także 4 x UART, 2 x CANbus i 3 x I2C przeznaczone dla czujników robotycznych i serwomotorów. Jednostka umożliwia wyświetlanie niezależnego obrazu aż na 4 monitorach poprzez poczwórne wyjścia video: LVDS, HDMI 2.0, DP 1.4 oraz USB 4 Type-C do 8K.

Komputer jest certyfikowanym urządzeniem Ubuntu AIoT oraz jest dostarczany z oprogramowaniem WISE-DeviceOn. MIO-5377 obsługuje systemy Windows 10 IoT Enterprise 2021 LTSC oraz Ubuntu 22.04 OS. Co więcej, Ubuntu OS zawiera różne zestawy programistyczne AI (SDK) i kompleksowy ekosystem rozwoju oprogramowania. Użytkownicy mogą to wykorzystać do bezpośredniego trenowania modeli AI (Machine Learning).

Szerokie możliwości zastosowania

Urządzenie może działać w zakresie temperatur od -40°C do 85 °C. Cechuje się także szerokozakresowym wejściem zasilania na poziomie 12 ~ 24 VDC. Dostępne są modele zarówno z chłodzeniem aktywnym (TDP=28W), jak i bezwentylatorowym radiatorem (TDP=15W). Ponadto prezentowany komputer spełnia najwyższe standardy IPC (IPC-A-610 klasa 3). W połączeniu z odporną i kompaktową obudową (146 x 102mm), komputer zapewnia ciągłość i niezawodność pracy w wyjątkowo trudnych warunkach zewnętrznych.

Wydajność procesora, niskie opóźnienia w transmisji danych i efektywność energetyczna sprawiają, że MIO-5377 umożliwia niezliczone zastosowania w AMR i robotyce. Dzięki wdrożeniu nowego standardu – portu USB 4 –  możliwe jest wykorzystanie MIO-5377 jako akceleratora AI lub zastosowanie w Machine Vision.

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej