Komputer do zastosowań w transporcie drogowym i kolejowym z certyfikatami eMark (e13) i EN50155

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

Firma CSI prezentuje wielozadaniowy komputer przemysłowy TREK-668 firmy Advantech, przeznaczony do zarządzania zaawansowaną flotą pojazdów. Jednostka została wykonana na bazie chłodzonego pasywnie, energooszczędnego procesora Intel Atom N2600 pracującego z prędkością 1.6GHz. Na panelu frontowym umieszczono kieszenie na dwa 2.5” dyski twarde SATA. Dyski te wyjmowane są z zewnątrz urządzenia i są zabezpieczone przed wypadnięciem w czasie poruszania się pojazdu jednym centralnym kluczem. Występuje też możliwość zainstalowania karty CompactFlash typu I/II.

W komputer wbudowano takie moduły komunikacyjne, jak GPRSHSDPACDMAWLAN 802.11 a/b/g/nBluetoothWWAN i dwa sloty na kartę SIM. W celu uzyskania najlepszych wyników dokładności lokalizacji urządzenie wyposażono także GPS z technologią AGPS i dead-reckoning. Istnieje też możliwość obsługi dwóch sieci WWAN, a zamontowany system opóźnionego zapłonu oraz kontroler zarządzania energią w pojeździe to dodatkowe atuty opisywanego urządzenia.
TREK-668 posiada zintegrowaną grafikę 2D/3D Graphics Engine obsługującą DirectX 10.1, wyjścia LVDSVGA i złącze DVI-I. Jednostka wyposażona jest też w 48 lub 12 kanałowe wejście video i wejście pod kamery IP, które mogą współpracować z komputerem przy wykorzystaniu protokołu PoE (Power over Ethernet). Obraz może być przesyłany z użyciem video kompresji MJPEGH.264, lub MPEG4, prędkość zapisu obrazu to 30 klatek na sekundę na każdym kanale.
Oprócz wymienionych zalet komputer posiada bogate możliwości komunikacyjne dzięki CANRS-232RS-485J1708, izolowanym wejściom cyfrowym i izolowanym przekaźnikowym wyjściom cyfrowym, USB i GbLAN. Dla portów LAN/PoE i zasilania wykorzystano wodoodporne i pyłoszczelne złącza M12. Dodatkowym atutem jest stosunkowo duża liczba diod, która informuje użytkownika o stanie poszczególnych funkcji – diody reset, power, CF, WiFi, WWAN, GPS, HDD/SSD. W celu zwiększenia łatwości obsługi, producent zapewnia również wsparcie dla systemów Windows WES7/Win7.

TREK-668 dedykowany jest do pracy w wymagającym środowisku transportowym, zarówno w ruchu drogowym (certyfikat e13), jak i kolejowym (certyfikat EN50155). Ze względu na wysoką wytrzymałość na wibracje, zgodną z normami SAE J1455MIL-STD-810GMethod 516.5 oraz odporność w szerokim zakresie temperatur od -30 do +60 st. C, przystosowany jest do niezawodnej pracy m. in. w samochodach ciężarowych, autobusach, karetkach pogotowia, pojazdach straży pożarnej, czy też pociągach. Dzięki rozbudowanej komunikacji komputer ułatwia prawidłową organizację pracy pojazdów, stały monitoring pozycji oraz rejestrowanie wielu parametrów z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Możliwość obsługi kamer pozwala na monitorowanie pojazdów zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.
TREK-668 docelowo może współpracować z 7” wyświetlaczem TREK-303 dedykowanym do aplikacji transportowych.

Inne wpisy

AIMB-208 – płyta główna Mini-ITX z procesorami Intel Core 12. i 13. generacji

Firma CSI S.A. rozszerza swoje portfolio produktów o zaawansowaną płytę główną AIMB-208 od Advantech, zaprojektowaną w standardzie Mini-ITX. AIMB-208. Zwiększona Wydajność Obliczeniowa Płyta główna AIMB-208 jest zaprojektowana do pracy z najnowszymi procesorami Intel® Core™ 12. i 13. generacji….

Czytaj więcej

176-warstwowe dyski SSD PCIe Gen 4 x4 M.2 i U.2 od ATP

CSI S.A. ma przyjemność zaprezentować innowacyjne i niezwykle szybkie dyski półprzewodnikowe (SSD) z serii N601 M.2 2280 i U.2 od ATP Electronics. Te 176-warstwowe dyski przemysłowe wyposażone są w interfejs PCIe 4. generacji i obsługują protokół NVMe. Prędkość…

Czytaj więcej

MIO-5377 – 3,5” komputer jednopłytkowy z procesorami 12. i 13. generacji

CSI S.A przedstawia MIO-5377, nowość marki Advantech. Jest to 3,5” komputer jednopłytkowy typu SBC z najnowszymi procesorami Intel® Core™ 12. i 13. generacji. Produkt oferuje maksymalnie do 14 rdzeni i 20 wątków przy TDP wynoszącym 28 watów….

Czytaj więcej