Komputer do zastosowań w transporcie drogowym i kolejowym z certyfikatami eMark (e13) i EN50155

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

Firma CSI prezentuje wielozadaniowy komputer TREK-668 firmy Advantech, przeznaczony do zarządzania zaawansowaną flotą pojazdów. Jednostkę wykonano na bazie chłodzonego pasywnie, energooszczędnego procesora Intel Atom N2600 pracującego z prędkością 1.6GHz. Na panelu frontowym umieszczono kieszenie na dwa 2.5” dyski twarde SATA. Dyski te wyjmowane są z zewnątrz urządzenia i są zabezpieczone przed wypadnięciem w czasie poruszania się pojazdu jednym centralnym kluczem. Występuje też możliwość zainstalowania karty CompactFlash typu I/II.

W komputer wbudowano takie moduły komunikacyjne, jak GPRSHSDPACDMAWLAN 802.11 a/b/g/nBluetoothWWAN i dwa sloty na kartę SIM. W celu uzyskania najlepszych wyników dokładności lokalizacji. Urządzenie wyposażono także w GPS z technologią AGPS i dead-reckoning. Istnieje też możliwość obsługi dwóch sieci WWAN, a zamontowany system opóźnionego zapłonu oraz kontroler zarządzania energią w pojeździe to dodatkowe atuty opisywanego urządzenia.
TREK-668 posiada zintegrowaną grafikę 2D/3D Graphics Engine obsługującą DirectX 10.1, wyjścia LVDSVGA i złącze DVI-I. Jednostkę wyposażono też w 48 lub 12 kanałowe wejście video i wejście pod kamery IP, które mogą współpracować z komputerem przy wykorzystaniu protokołu PoE (Power over Ethernet). Obraz może być przesyłany z użyciem video kompresji MJPEGH.264, lub MPEG4, prędkość zapisu obrazu to 30 klatek na sekundę na każdym kanale.
Oprócz wymienionych zalet komputer posiada bogate możliwości komunikacyjne dzięki CANRS-232RS-485J1708, izolowanym wejściom cyfrowym i izolowanym przekaźnikowym wyjściom cyfrowym, USB i GbLAN. Dla portów LAN/PoE i zasilania wykorzystano wodoodporne i pyłoszczelne złącza M12. Dodatkowym atutem jest stosunkowo duża liczba diod, która informuje użytkownika o stanie poszczególnych funkcji – diody reset, power, CF, WiFi, WWAN, GPS, HDD/SSD. W celu zwiększenia łatwości obsługi, producent zapewnia również wsparcie dla systemów Windows WES7/Win7.

Komputer TREK-668. Zastosowanie

Komputer TREK-668 dedykowano do pracy w wymagającym środowisku transportowym, zarówno w ruchu drogowym (certyfikat e13), jak i kolejowym (certyfikat EN50155). Ze względu na wysoką wytrzymałość na wibracje, zgodną z normami SAE J1455MIL-STD-810GMethod 516.5 oraz odporność w szerokim zakresie temperatur od -30 do +60 st. C, przystosowano go do niezawodnej pracy m. in. w samochodach ciężarowych, autobusach, karetkach pogotowia, pojazdach straży pożarnej, czy też pociągach. Dzięki rozbudowanej komunikacji komputer ułatwia prawidłową organizację pracy pojazdów, stały monitoring pozycji oraz rejestrowanie wielu parametrów z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Możliwość obsługi kamer pozwala na monitorowanie pojazdów zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.
TREK-668 docelowo może współpracować z 7” wyświetlaczem TREK-303 dedykowanym do aplikacji transportowych.

Inne wpisy

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej

Komputery panelowe OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 i PPC-3150S-RB

W niniejszym artykule dokonamy zestawienia dwóch typów komputerów panelowych różnych producentów. Będą to PPC-3150S-RB firmy Advantech oraz OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 firmy AAEON, oferujące zaawansowane możliwości i solidną konstrukcję, co czyni je idealnymi rozwiązaniami dla szerokiego zakresu zastosowań…

Czytaj więcej