Kompakt na szynę DIN z możliwością wyświetlania obrazów w formacie 4K

komputer-przemyslowy

Komputer przemysłowy ARK-1220L-S6A1E to kompaktowy, bezwentylatorowy komputer PC, wyposażony w energooszczędny czterordzeniowy procesor Intel® Atom™ E3940, 1.6 GHz, z dostępnymi od przodu portami I/O. Producent tego mini PC, firma Advantech, proponuje jego wykorzystanie w automatyzacji maszyn lub inteligentnych fabrykach, bramach IoT. Dzięki możliwości montażu na szynę DIN nadaje się do integracji w szafach serwerowych. Niewątpliwą zaletą kompaktu ARK-1220L-S6A1E, znajdującego się w ofercie firmy CSI S. A., są zamontowane dwa porty HDMI, które wyświetlają obraz w rozdzielczości do 4K (3840 x 2160 @ 30Hz). Jednostka ma możliwość jednoczesnego wyświetlania dwóch niezależnych obrazów. Posiada akcelerację sprzętową dla H.264, MPEG2, MVC, VC-1, WMV9, H.265 / HEVC, VP8, JPEG / MJPEG.

Komputer przemysłowy do zarządzania pracą urządzeń IoT

Komputer obsługuje do 8GB dwukanałowej pamięci DDR3L 1866 SO-DIMM. Posiada miejsce na klasyczny dysk SATA 2.5″ oraz dysk SSD mSATA (zamiennie z mPCIe). ARK-1220L-S6A1E jest dodatkowo wyposażony w slot M.2 E-Key 2280 dla WiFi. Wśród interfejsów wejść/wyjść znajdują się: 4 porty USB 3.0, 2 złącza GbE, 8-bitowe programowalne DIO i 2 porty konfigurowalne w BIOSie jako RS-232/422/485 z funkcją auto flow control. Komputer przemysłowy posiada wsparcie dla systemów Microsoft Windows 10 Enterprice i Linux. Jest dostarczany z oprogramowaniem WISE-DeviceOn służącym do zarządzania pracą urządzeń IoT i ich zdalnego monitorowania. Oprogramowanie to umożliwia użytkownikom wizualizację, obsługę i zarządzanie przemysłowymi urządzeniami IoT za pośrednictwem usług w chmurze.

ARK-1220L znajdzie zastosowanie w systemach automatyki linii produkcyjnych

Ten mini PC jest też typowym rozwiązaniem dla aplikacji na zewnątrz budynków, takich jak infokioski lub systemy informacyjne dla pasażerów, ponieważ może działać w zakresie temperatur od -20°C do aż +70°C. Dodatkowo szeroki zakres zasilania napięciem stałym od 12V do 28 V DC przy maksymalnym poborze mocy na poziomie 60 W pozwala na jego zastosowanie w środowiskach o zmiennych lub niestabilnych źródłach zasilania. Jego kompaktowe wymiary są odpowiednie dla aplikacji instalowanych w ograniczonej przestrzeni, ale wymagających zwiększonej wydajności i elastyczności w doborze portów wejścia/wyjścia, dlatego też ten mini box PC znajduje zastosowanie w systemach automatyki linii produkcyjnych, automatyki przemysłowej, a także w kioskach multimedialnych oraz w samodzielnych aplikacjach.

Najważniejsze cechy i parametry komputera ARK-1220L-S6A1E:

a) Czterordzeniowy procesor Intel Atom E3940 1.6 GHz
b) Do 8 GB pamięci DDR3L RAM
c) 2 x HDMI (Dual Display), rozdzielczość do 3840 x 2160 @ 30Hz
d) Miejsce na dysk SATA 2.5″ oraz dysk SSD mSATA (zamiennie z mPCIe)
e) 1 x M.2 2230 E key dla WiFi
f) Montaż naścienny lub na szynę DIN
g) Zasilanie napięciem stałym z zakresu 12 ~ 28 VDC
h) Możliwość pracy w temperaturze -30°C ~ 70°C

Pozostałe aktualności

Media Player DS-082 do Digital Signage

Odtwarzacz multimedialny Advantech serii DS-082, mierzący zaledwie 19 mm grubości, to ultra cienki media player przeznaczony dla aplikacji Digital Signage. Współpracuje z procesorami AMD Ryzen serii V1000/R1000 i jest wyposażony w aż 4 złącza…

Dowiedz się więcej

Klimatyzatory przemysłowe antykorozyjne dedykowane dla branży chemicznej, spożywczej czy farmaceutycznej

Klimatyzatory przemysłowe SpectraCool AC posiadają wiele zalet pozwalających na skuteczne chłodzenie w trudnych warunkach przemysłowych. Ich zaletą jest niezawodny termostat mechaniczny, solidna konstrukcja czy aktywne zarządzanie kondensatem. Wyposażone są w zaawansowane systemy antykorozyjne, które zapewniają wiodącą w branży ochronę….

Dowiedz się więcej

Klimatyzatory przemysłowe do szaf sterowniczych – Wyprzedaż!

CSI S.A. zaprasza do zapoznania się z ofertą wyprzedażową na klimatyzatory przemysłowe do szaf sterowniczych i serwerowych. Lista obejmuje klimatyzatory marki Hoffman z polskiej fabryki w Dzierżoniowie takie jak V-Series, SpectraCool: Compact Narrow i SlimFit, oraz…

Dowiedz się więcej