Klimatyzatory przemysłowe do szaf sterowniczych serii Spectracool™ firmy McLean

Spectracool™ firmy McLean nVent

Klimatyzatory przemysłowe z serii Spectracool™ firmy McLean mają moc o wartości od 1347 W do 5900 W. Przeznaczono je do chłodzenia szaf sterowniczych i obudów z różnego rodzaju elektroniką. Dzięki specjalnej konstrukcji znajdują one zastosowanie w aplikacjach wewnątrz budynków oraz na zewnątrz.

Klimatyzatory do zastosowań zewnętrznych cechują się zakresem temperatur pracy od –40 do 55°C i oprócz funkcji chłodzenia, wyposażono je w opcję grzania. Wszystkie komponenty użyte do konstrukcji wykonano z materiałów odpornych na korozję. Obudowy klimatyzatorów dla przemysłu spożywczego w całości wykonano ze stali nierdzewnej. Klimatyzatory zewnętrzne mogące pracować w każdych warunkach pogodowych posiadają funkcję grzania, podgrzewanie kompresora, kontrolę ciśnienia, przycisk awaryjny i spełniają wymagania Telcordia GR-487.

Klimatyzatory Spectracool™ firmy McLean

Przemysłowe klimatyzatory Spectracool™ do zastosowań wewnętrznych charakteryzują się aktywnym zarządzaniem kondensatem co eliminuje potrzebę odprowadzania skroplin. Dzięki osobnemu obiegowi powietrza chłodzącego wewnątrz szafy i zewnętrznego zapewniono stopień ochrony IP56 UL Type 12/3R/4. Klimatyzatory z omawianej serii mają ciekawy, przemysłowy wygląd. Ich osłony w całości wykonano ze stali, co zabezpiecza je przed przypadkowymi uszkodzeniami w przeciwieństwie do osłon plastikowych. Większość śrub łączeniowych została w miarę możliwości ukryta.

Bardzo ciekawie rozwiązano sposób montażu klimatyzatora do szafy sterowniczej. Można montować go bezpośrednio na ściance czy drzwiach obudowy lub też zamontować nieco wewnątrz obudowy, aby jego obrys zbytnio nie wystawał za szafę. Wewnętrzną część obudowy wyposażono dodatkowo w specjalne haki ułatwiające montaż klimatyzatora. Wbudowany termostat oraz zintegrowany z klimatyzatorem wyświetlacz z przodu obudowy pozwala na bieżące monitorowanie parametrów powietrza wewnątrz urządzenia. W przypadku przekroczenia zadanej wartości temperatury użytkownik jest o tym informowany. Klimatyzatory Spectracool™ posiadają także funkcję automatycznego wyłączenia w przypadku otwarcia drzwi. W celu uzyskania maksymalnej wydajności chłodzenia, urządzenia wyposażono dodatkowo w aluminiowe filtry.

Serię klimatyzatorów Spectracool™ firmy McLean przeznaczono do aplikacji związanych z automatyką przemysłową, telekomunikacją, militarnych czy systemach dla oczyszczalni ścieków.

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej