Klimatyzatory przemysłowe do szaf sterowniczych serii Spectracool™ firmy McLean

Klimatyzatory nVent

Klimatyzatory przemysłowe z serii Spectracool™ firmy McLean oferowane są o mocach od 1347 W do 5900 W i przeznaczone są do chłodzenia szaf sterowniczych i obudów z różnego rodzaju elektroniką. Dzięki specjalnej konstrukcji znajdują one zastosowanie w aplikacjach wewnątrz budynków oraz na zewnątrz.

Klimatyzatory do zastosowań zewnętrznych cechują się zakresem temperatur pracy od –40 do 55°C i oprócz funkcji chłodzenia, wyposażone są w opcję grzania. Wszystkie komponenty użyte do konstrukcji wykonane są z materiałów odpornych na korozję a obudowy klimatyzatorów dla przemysłu spożywczego są w całości wykonane ze stali nierdzewnej.

Klimatyzatory zewnętrzne mogące pracować w każdych warunkach pogodowych posiadają funkcję grzania, podgrzewanie kompresora, kontrolę ciśnienia, przycisk awaryjny i spełniają wymaganiaTelcordia GR-487.

Klimatyzatory Spectracool™ do zastosowań wewnętrznych charakteryzują się aktywnym zarządzaniem kondensatem co eliminuje potrzebę odprowadzania skroplin. Dzięki osobnemu obiegowi powietrza chłodzącego wewnątrz szafy i zewnętrznego zapewniony jest stopień ochrony IP56 UL Type 12/3R/4. Klimatyzatory z omawianej serii mają ciekawy, przemysłowy wygląd, ich osłony w całości wykonane są ze stali co zabezpiecza je przed przypadkowymi uszkodzeniami w przeciwieństwie do osłon plastikowych. Większość śrub łączeniowych została w miarę możliwości ukryta.

Bardzo ciekawie rozwiązano sposób montażu klimatyzatora do szafy sterowniczej, który można montować bezpośrednio na ściance czy drzwiach obudowy lub też zamontować nieco wewnątrz obudowy, aby jego obrys zbytnio nie wystawał za szafę. Wewnętrzna część obudowy wyposażona jest dodatkowo w specjalne haki ułatwiające montaż klimatyzatora. Wbudowany termostat oraz zintegrowany z klimatyzatorem wyświetlacz z przodu obudowy pozwala na bieżące monitorowanie parametrów powietrza wewnątrz urządzenia. W przypadku przekroczenia zadanej wartości temperatury użytkownik jest o tym informowany. Klimatyzatory Spectracool™ posiadają także funkcję automatycznego wyłączenia w przypadku otwarcia drzwi. W celu uzyskania maksymalnej wydajności chłodzenia, urządzenia wyposażono dodatkowo w aluminiowe filtry.

Seria klimatyzatorów Spectracool™ firmy McLean przeznaczona jest do aplikacji związanych z automatyką przemysłową, telekomunikacją, militarnych czy systemach dla oczyszczalni ścieków.

Pozostałe aktualności

Boxer-6450-TGU ekonomiczny komputer przemysłowy z procesorami 11 generacji Tiger Lake-U

Firma CSI S.A. ma przyjemność przedstawić ekonomiczny komputer przemysłowy marki Aaeon bazujący na wydajnych procesorach 11 generacji Tiger Lake-U. Jest to odchudzona wersja flagowego komputera BOXER-6643-TGU. Opisywany BOXER-6450-TGU ma wymiary 166 x 118 x 56 mm. Oferuje taki sam…

Dowiedz się więcej

SOM-5993 – wydajny moduł COM Express® Basic Type 7 z Ice Lake

CSI S.A. prezentuje najnowszy modułowy komputer przemysłowy od  firmy Advantech – SOM-5993. Ten wydajny moduł COM Express Basic Type 7 bazuje na niezwykle wydajnych procesorach Intel® Xeon® D z rodziny Ice Lake. Do dyspozycji użytkowników są następujące warianty CPU:…

Dowiedz się więcej

Karty SD i microSD z serii S750/S650 od ATP Electronics

W lipcu 2022 ATP Electronics, światowy lider w dziedzinie pamięci masowych, przedstawił nowe karty SD i microSD z serii S750/S650 3D TLC, zaprojektowane z przeznaczeniem nagrywania non-stop. Wymienione serie spełniają wymagania kamer i rejestratorów cyfrowych (DVR), systemów nadzoru, pojazdów autonomicznych i…

Dowiedz się więcej