Klimatyzatory przemysłowe do szaf sterowniczych serii Spectracool™ firmy McLean

Klimatyzatory nVent

Klimatyzatory przemysłowe z serii Spectracool™ firmy McLean oferowane są o mocach od 1347 W do 5900 W i przeznaczone są do chłodzenia szaf sterowniczych i obudów z różnego rodzaju elektroniką. Dzięki specjalnej konstrukcji znajdują one zastosowanie w aplikacjach wewnątrz budynków oraz na zewnątrz.

Klimatyzatory do zastosowań zewnętrznych cechują się zakresem temperatur pracy od –40 do 55°C i oprócz funkcji chłodzenia, wyposażone są w opcję grzania. Wszystkie komponenty użyte do konstrukcji wykonane są z materiałów odpornych na korozję a obudowy klimatyzatorów dla przemysłu spożywczego są w całości wykonane ze stali nierdzewnej.

Klimatyzatory zewnętrzne mogące pracować w każdych warunkach pogodowych posiadają funkcję grzania, podgrzewanie kompresora, kontrolę ciśnienia, przycisk awaryjny i spełniają wymaganiaTelcordia GR-487.

Klimatyzatory Spectracool™ do zastosowań wewnętrznych charakteryzują się aktywnym zarządzaniem kondensatem co eliminuje potrzebę odprowadzania skroplin. Dzięki osobnemu obiegowi powietrza chłodzącego wewnątrz szafy i zewnętrznego zapewniony jest stopień ochrony IP56 UL Type 12/3R/4. Klimatyzatory z omawianej serii mają ciekawy, przemysłowy wygląd, ich osłony w całości wykonane są ze stali co zabezpiecza je przed przypadkowymi uszkodzeniami w przeciwieństwie do osłon plastikowych. Większość śrub łączeniowych została w miarę możliwości ukryta.

Bardzo ciekawie rozwiązano sposób montażu klimatyzatora do szafy sterowniczej, który można montować bezpośrednio na ściance czy drzwiach obudowy lub też zamontować nieco wewnątrz obudowy, aby jego obrys zbytnio nie wystawał za szafę. Wewnętrzna część obudowy wyposażona jest dodatkowo w specjalne haki ułatwiające montaż klimatyzatora. Wbudowany termostat oraz zintegrowany z klimatyzatorem wyświetlacz z przodu obudowy pozwala na bieżące monitorowanie parametrów powietrza wewnątrz urządzenia. W przypadku przekroczenia zadanej wartości temperatury użytkownik jest o tym informowany. Klimatyzatory Spectracool™ posiadają także funkcję automatycznego wyłączenia w przypadku otwarcia drzwi. W celu uzyskania maksymalnej wydajności chłodzenia, urządzenia wyposażono dodatkowo w aluminiowe filtry.

Seria klimatyzatorów Spectracool™ firmy McLean przeznaczona jest do aplikacji związanych z automatyką przemysłową, telekomunikacją, militarnych czy systemach dla oczyszczalni ścieków.

Inne wpisy

Wydajne rozwiązanie w formacie mini-ITX z procesorami serii N

MIX-ALND1 to warta uwagi płyta od AAEON, idealnie nadająca się do rozwiązań „low budget”. Jest wyposażona w procesory Intel® z serii N (Intel® N97, Intel® N50). Płyta zapewnia niski pobór mocy oraz dużą wydajność. Uzupełnia ją wbudowana…

Czytaj więcej

CSI S.A. na konferencji TEK.day w Gdańsku!

Już 15 września 2023 roku w centrum konferencyjnym AmberExpo odbędzie się konferencja Tek.day! Jest to jednodniowe wydarzenie, zrzeszające profesjonalistów związanych z produkcją i projektowaniem elektroniki. Spotkanie to przede wszystkim targi w formule table-top, szereg interesujących wykładów oraz praktyczne…

Czytaj więcej

Enterprise SSD to zoptymalizowana wytrzymałość do różnych zastosowań

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia pamięci masowej klasy przemysłowej wśród małych i średnich przedsiębiorstw, Apacer wprowadził na rynek nową serię Enterprise SSD. Produkty z serii charakteryzują się dużą pojemnością, żywotnością i niezawodnością klasy korporacyjnej, a także znacznie mniejszymi…

Czytaj więcej