Kasety mechaniki 19” do produkcji urządzeń elektronicznych

kasety mechaniki

Firma CSI S.A. jako autoryzowany dystrybutor grupy nVent posiada w swojej ofercie produkty takich firm jak: Schroff, Hoffman Calmark & Birtcher, oraz systemy ramion nośnych firmy Teknokol. W skład szerokiej oferty wchodzą różnego rodzaju kasety mechaniki 19”, obudowy, szafy rack, szafy serwerowe i akcesoria. Głównym zadaniem jest zabezpieczenie działających w nich urządzeń elektronicznych przed zakłóceniami EMC, ESD oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi i zapewnienie odpowiednich warunków termalnych.

Do szaf rack i obudów dostępna jest kompletna oferta podzespołów do kontroli warunków klimatycznych takich jak; wentylatory, klimatyzatory, termostaty, wymienniki ciepła. Wielką zaletą kasety mechaniki i obudów przemysłowych produkowanych ze standardem mechaniki 19″, jest ich normalizacja. Dodatkowo zaletą jest modułowość rozwiązań, ułatwiająca dobór elementów obudów do nowych i już działających urządzeń. Wszystko to na bazie standardowych komponentów bez konieczności ich modyfikacji. W typoszeregu kaset 19″ znajdują się 3 grupy produktowe; kasety do zabudowy elektroniki w formacie płytek drukowanych typu EuropacPRO, obudowy MultipacPRO do zabudowy uniwersalnej elektroniki lub w postaci płytek drukowanych PCB oraz estetyczna seria Inpac, która może być stosowana jako obudowa nabiurkowa lub do zabudowy w szafie rack.

EuropacPRO

Dla urządzeń elektronicznych montowanych w szafach rack 19″ firma Schroff oferuje systemy kaset serii europacPRO. To wytrzymała, modułowa konstrukcja odporna na wstrząsy, wibracje i zakłócenia EMC zgodnie z normą IEC 61587-3. Kasety spełniają wymagania kolei niemieckich BN 411002, BN 411003, kolei francuskich NF F 60002, NF F 67012. Testuje się je pod kątem ekranowania EMC zgodnie z IEC 61587-2, IEC 61587-2. Kasety EuropacPRO są odporne na wstrząsy i wibracje i mogą być stosowane w pojazdach mobilnych. Modułowa konstrukcja zapewnia łatwość i mnogość rozwiązań na bazie standardowych komponentów według standardu mechaniki 19″. Pozwala to na budowanie kaset o wielu rozmiarach. Przykładowe wysokości: 2U, 3U, 4U, 6U, 9U, szerokościach od 20HP do 84HP i głębokościach od 175 mm do 1000 mm.

Panele przednie przeznaczone do kaset europacPRO posiadają specjalne gniazda które zapobiegają wypadnięciu śruby z płyty czołowej po jej odkręceniu. W standardzie znajduje się wiele rodzajów belek poziomych które posiadają ponumerowaną podziałkę umożliwiającą wygodne pozycjonowanie modułów. Prowadnice płytek drukowanych PCB mogą posiadać specjalne kodowanie które zabezpieczy przed wetknięciem modułu w nieodpowiedni slot. Od czasu wprowadzenia przez firmę Schroff anodowanych powierzchni zewnętrznych i chromianowanych powierzchni wewnętrznych, użytkownicy otrzymali funkcjonalne powierzchnie o lepszych właściwościach ekranowania EMC oraz odpornych na zadrapania i posiadających estetyczny wygląd. Do kaset dostępne są dodatkowe uszczelki do ekranowania EMC. Dzięki temu idealnie się nadają do budowy systemów CompactPCI, CompactPCI Serial czy VPX.

MultipacPRO

Solidna i uniwersalna obudowa rackowa wykonana z aluminium. Przeznaczona do montażu uniwersalnych podzespołów elektronicznych oraz płytek drukowanych PCB. MultipacPRO dostępny jest w wysokościach od 1U, 2U, 3U, 4U i 5U; głębokości od 220 mm do 460 mm o wymiarach zewnętrznych zgodnych z IEC 602973. Zapewnia stopień ochrony IP20 zgodnie z IEC 60529. Za pomocą dodatkowego zestawu uszczelniającego EMC można zwiększyć tłumienność obudowy przy 1 GHz z 30dB do 60dB zapewniając tym samym ekranowanie EMC zgodnie z VG 95373 part 15. Obudowa kasetowa multipacPRO dostępna jest z pokrywami pełnymi lub perforowanymi z otworami o średnicy 4mm. Stanowią 58% powierzchni pokrywy w celu zapewnienia optymalnego chłodzenia. W zakresie akcesoriów dostępne są m.in. prowadnice teleskopowe do montażu obudowy w szafie rack 19″. Zapewniają one łatwy dostęp do urządzenia poprzez wysunięcie go z szafy. Jako firma CSI oprócz poszczególnych podzespołów, oferujemy także dobór elementów, modyfikacje, integrację.

Pozostałe aktualności

Przemysłowe dyski 2.5″ SSD SATA idealne do video monitoringu

Prezentujemy przemysłowe dyski 2.5″ SSD SATA III serii 280SH dostępne w pojemnościach 2, 4 i 8 TB. Tak duża pojemność jest niewątpliwie ich zaletą i pozwala na zastosowanie tych nośników m.in. w video-rejestratorach wykorzystywanych…

Dowiedz się więcej

MIC-720AI – komputer przemysłowy AI z NVIDIA Jetson Tegra X2

CSI S.A. ma przyjemność zaprezentować komputer kompaktowy przemysłowy AI dedykowany do aplikacji sztucznej inteligencji MIC-720AI. To wyjątkowo uniwersalna jednostka. Łączy w sobie wydajny układ GPU nVIDIA TX2 Dual Core nVidia Denver 2.0 wspomagany przez…

Dowiedz się więcej

conga-SMX8-Plus – najnowszy modułowy komputer SMARC 2.1 na NXP i.MX 8M Plus z NPU

CSI S.A. wprowadza na rynek modułowy komputer przemysłowy w standardzie SMARC 2.1 conga-SMX8-Plus. Komputer ten bazuje na bardzo wydajnym układzie procesorów 4x ARM® Cortex®-A53 @1.6GHz +1x ARM® Cortex®-M7 + NPU. Procesory z rodziny i.MX 8M Plus…

Dowiedz się więcej