Kasety mechaniki 19” do produkcji urządzeń elektronicznych

kasety mechaniki

Firma CSI S.A. jako autoryzowany dystrybutor grupy nVent posiada w swojej ofercie produkty takich firm jak: Schroff, Hoffman Calmark & Birtcher, oraz systemy ramion nośnych firmy Teknokol. W skład szerokiej oferty wchodzą różnego rodzaju kasety mechaniki 19”, obudowy, szafy rack, szafy serwerowe i akcesoria. Głównym zadaniem jest zabezpieczenie działających w nich urządzeń elektronicznych przed zakłóceniami EMC, ESD oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi i zapewnienie odpowiednich warunków termalnych.

Do szaf rack i obudów dostępna jest kompletna oferta podzespołów do kontroli warunków klimatycznych takich jak; wentylatory, klimatyzatory, termostaty, wymienniki ciepła. Wielką zaletą kasety mechaniki i obudów przemysłowych produkowanych ze standardem mechaniki 19″, jest ich normalizacja. Dodatkowo zaletą jest modułowość rozwiązań, ułatwiająca dobór elementów obudów do nowych i już działających urządzeń. Wszystko to na bazie standardowych komponentów bez konieczności ich modyfikacji. W typoszeregu kaset 19″ znajdują się 3 grupy produktowe; kasety do zabudowy elektroniki w formacie płytek drukowanych typu EuropacPRO, obudowy MultipacPRO do zabudowy uniwersalnej elektroniki lub w postaci płytek drukowanych PCB oraz estetyczna seria Inpac, która może być stosowana jako obudowa nabiurkowa lub do zabudowy w szafie rack.

EuropacPRO

Dla urządzeń elektronicznych montowanych w szafach rack 19″ firma Schroff oferuje systemy kaset serii europacPRO. To wytrzymała, modułowa konstrukcja odporna na wstrząsy, wibracje i zakłócenia EMC zgodnie z normą IEC 61587-3. Kasety spełniają wymagania kolei niemieckich BN 411002, BN 411003, kolei francuskich NF F 60002, NF F 67012. Testuje się je pod kątem ekranowania EMC zgodnie z IEC 61587-2, IEC 61587-2. Kasety EuropacPRO są odporne na wstrząsy i wibracje i mogą być stosowane w pojazdach mobilnych. Modułowa konstrukcja zapewnia łatwość i mnogość rozwiązań na bazie standardowych komponentów według standardu mechaniki 19″. Pozwala to na budowanie kaset o wielu rozmiarach. Przykładowe wysokości: 2U, 3U, 4U, 6U, 9U, szerokościach od 20HP do 84HP i głębokościach od 175 mm do 1000 mm.

Panele przednie przeznaczone do kaset europacPRO posiadają specjalne gniazda które zapobiegają wypadnięciu śruby z płyty czołowej po jej odkręceniu. W standardzie znajduje się wiele rodzajów belek poziomych które posiadają ponumerowaną podziałkę umożliwiającą wygodne pozycjonowanie modułów. Prowadnice płytek drukowanych PCB mogą posiadać specjalne kodowanie które zabezpieczy przed wetknięciem modułu w nieodpowiedni slot. Od czasu wprowadzenia przez firmę Schroff anodowanych powierzchni zewnętrznych i chromianowanych powierzchni wewnętrznych, użytkownicy otrzymali funkcjonalne powierzchnie o lepszych właściwościach ekranowania EMC oraz odpornych na zadrapania i posiadających estetyczny wygląd. Do kaset dostępne są dodatkowe uszczelki do ekranowania EMC. Dzięki temu idealnie się nadają do budowy systemów CompactPCI, CompactPCI Serial czy VPX.

MultipacPRO

Solidna i uniwersalna obudowa rackowa wykonana z aluminium. Przeznaczona do montażu uniwersalnych podzespołów elektronicznych oraz płytek drukowanych PCB. MultipacPRO dostępny jest w wysokościach od 1U, 2U, 3U, 4U i 5U; głębokości od 220 mm do 460 mm o wymiarach zewnętrznych zgodnych z IEC 602973. Zapewnia stopień ochrony IP20 zgodnie z IEC 60529. Za pomocą dodatkowego zestawu uszczelniającego EMC można zwiększyć tłumienność obudowy przy 1 GHz z 30dB do 60dB zapewniając tym samym ekranowanie EMC zgodnie z VG 95373 part 15. Obudowa kasetowa multipacPRO dostępna jest z pokrywami pełnymi lub perforowanymi z otworami o średnicy 4mm. Stanowią 58% powierzchni pokrywy w celu zapewnienia optymalnego chłodzenia. W zakresie akcesoriów dostępne są m.in. prowadnice teleskopowe do montażu obudowy w szafie rack 19″. Zapewniają one łatwy dostęp do urządzenia poprzez wysunięcie go z szafy. Jako firma CSI oprócz poszczególnych podzespołów, oferujemy także dobór elementów, modyfikacje, integrację.

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej