Karty microSD z linii SecurStor – najwyższej klasy bezpieczeństwo danych

Przedstawiamy przemysłowe karty pamięci microSD z linii SecurStor, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo przechowywania danych we wszystkich aplikacjach, gdzie niezawodność działania jest kluczowa. Karty z interfejsem UHS-I sprawdzą się idealnie w aplikacjach IoT, w branży automotive, obronności i lotnictwie, jak również w edukacji. Produkt ten z pamięcią MLC NAND Flash zapewnia transfer danych z prędkością do 10,2 MB/s (odczyt) i 6 MB/s (zapis). Karta microSD SecurStor występuje w pojemnościach 4 GB, 8 GB i 16 GB. Karta pamięci z pojemnością 8 GB jest rekomendowana jako urządzenie rozruchowe dla systemu operacyjnego Raspberry Pi. Produkt wspiera systemy x86 Windows 10 i Linux oraz ARM Raspbian Linux. Wsparcie dla innych systemów może być dostępne, zgodnie z wymaganiami klienta. Karta odporna jest na skrajne temperatury pracy i może być używana w zakresie od -25 st. C aż do +85 st. C. MTBF jest ustawiony na poziomie powyżej 2 mln godzin.

Zalety kart microSD

Zaletami kart microSD jako urządzeń przenośnych jest, ze względu na bardzo małe wymiary, możliwość ograniczenia miejsca i użycia kart na wielu urządzeniach. Jednocześnie łatwo jest je zgubić, przez co są narażone na nieuprawniony dostęp i utratę danych wrażliwych. W związku z powyższym, producent kart z serii SecurStor, firma ATP, wyszedł naprzeciw wymaganiom użytkowników i wyposażył urządzenie w zintegrowane funkcje, które chronią dane przed nieautoryzowanym dostępem. Dla przykładu SecurBoot zapewnia weryfikację zapisanej konfiguracji systemu BIOS, podczas, gdy SecurEncrypt zabezpiecza dane użytkownika za pomocą sprzętowego szyfrowania AES-256 XTS.

Funkcja SecureErase usuwa natomiast klucz szyfrowania, aby zapobiec nieautoryzowanemu pobieraniu lub odzyskiwaniu danych użytkownika. Oprócz zapewnienia ochrony danych w stanie spoczynku, producent daje również możliwość zastosowania niestandardowych funkcji zabezpieczeń dostosowanych do indywidualnych wymagań klienta.

Oto najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa kart microSD SecurStor:

  • Maksymalna ilość partycji: 4
  • Bezpieczne szyfrowanie AES-256 XTS
  • Konfigurowalne zgodnie z FIPS 140-2
  • Możliwy dostęp do biblioteki (wymagany Główny Rekord Rozruchowy MBR)
  • Uwierzytelnianie i kontrola uprawnień
  • Maksymalnie 10 indywidualnych kont użytkowników z różnymi uprawnieniami
  • Opcje: Odczyt i zapis, tylko do odczytu, chroniony (odczyt / zapis niedozwolony)
  • Historia logowania użytkowników ze znacznikiem czasu
  • Funkcja SecureErase (opcja customizacji zgodna z US Air Force AFSSI-5020)

 

Inne wpisy

Płyta główna MIX-ALPSD1 z procesorami Intel® Core™ 12. generacji dla IoT Edge

CSI S.A. przedstawia MIX-ALPSD1 z procesorami Intel® Core™ 12. generacji (dawniej Alder Lake PS). Jest to nowa przemysłowa płyta główna w formacie Mini-ITX marki AAEON. Dzięki technologii Intel® Hyper-Threading zintegrowanej ze sprzętem, MIX-ALPSD1 stanowi zrównoważone rozwiązanie dla projektów wymagających…

Czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego ramiona nośne TEKNOKOL

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu prezentującego ramiona nośne marki TEKNOKOL. Systemy ramion nośnych stały się nieodzownym produktem wciąż rozwijającego się przemysłu. Ułatwiają i przyśpieszają pracę operatorom w zakładach produkcyjnych. System ramion nośnych wpływa również na poprawę bezpieczeństwa pracy operatora….

Czytaj więcej

Ultraszybka seria dysków 3D NAND M.2 PCIe SSD PHANES-V do zastosowań przemysłowych i w sektorze obronnym

W odpowiedzi na rozwój technologii Flash NAND, firma APRO wprowadziła nowe dyski 3D NAND PCIe Gen4 x4. Ultraszybka seria SSD PHANES-V doskonale nadaje się zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i w sektorze obronnym. Najwyższe prędkości transmisji Nowa seria od…

Czytaj więcej