ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu z poprzednimi generacjami.

ICS-6280 obsługuje 260-pinowe moduły pamięci DDR4 3200Mhz SODIMM z IBECC oraz posiada zatokę do instalacji 2,5-calowego dysku SSD SATA. Jest wyposażony w cztery porty Ethernet 10/100/1000Base-TX. Produkt oferuje wsparcie dla sieci bezprzewodowych przez złącza rozszerzeń i instalację Wi-Fi lub LTE. Ponadto ICS-6280 wspiera technologię zdalnego zarządzania urządzeniami w sieci IoT. Dzięki temu możliwa jest doskonała łączność sieciowa, nawet w przypadku wymagających wdrożeń.

Redundantne zasilanie i szeroki zakres napięcia wejściowego (9 VDC ~ 48 VDC) zapewniają bezpieczną pracę i łatwy montaż komputera w wielu aplikacjach przemysłowych. Dzięki wytrzymałej konstrukcji ICS-6280 może pracować w szerokim zakresie temperatur (-40°C ~ 75°C). Bezwentylatorowe urządzenie z czterema portami LAN (1Gb RJ-45) zapewnia łatwą integrację z istniejącymi systemami za pomocą montażu na szynie DIN. Posiada również slot na Mini-Card i Micro SIM oraz następujące złącza: port HDMI, VGA i dwa porty USB 3.2. Wymiary tego kompaktowego urządzenia wynoszą zaledwie 130mm x 126mm x 72mm.

ICS-6280 – Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

ICS-6280 oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak zapory NGFW i UTM. Dodatkowo posiada dwa złącza COM (RS-232/422/485), w tym jedno izolowane ESD. Opcjonalnie komputer może być skonfigurowany w dwie pary portów LAN z funkcją bypass, co zapewnia bezpieczne i niezawodne połączenie sieciowe. Programowalny Watchdog na bieżąco monitoruje prawidłową pracę urządzenia, a w przypadku awarii samodzielnie przeprowadza automatyczny restart. Urządzenie jest zamknięte w odpornej na korozję stalowej obudowie, zapewniającej odporność na warunki zewnętrzne.

Model zaprojektowano zgodnie z wymaganiami klasy przemysłowej i stanowi wysoce skalowalne i wytrzymałe rozwiązanie sprzętowe do trudnych warunków przemysłowych. ICS-6280 to niezwykle wydajne i bezpieczne rozwiązanie sieciowe, gwarantujące ciągłość działania zwłaszcza w przemyśle energetycznym, naftowym oraz gazowym.

Inne wpisy

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej

Komputery panelowe OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 i PPC-3150S-RB

W niniejszym artykule dokonamy zestawienia dwóch typów komputerów panelowych różnych producentów. Będą to PPC-3150S-RB firmy Advantech oraz OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 firmy AAEON, oferujące zaawansowane możliwości i solidną konstrukcję, co czyni je idealnymi rozwiązaniami dla szerokiego zakresu zastosowań…

Czytaj więcej