ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu z poprzednimi generacjami.

ICS-6280 obsługuje 260-pinowe moduły pamięci DDR4 3200Mhz SODIMM z IBECC oraz posiada zatokę do instalacji 2,5-calowego dysku SSD SATA. Jest wyposażony w cztery porty Ethernet 10/100/1000Base-TX. Produkt oferuje wsparcie dla sieci bezprzewodowych przez złącza rozszerzeń i instalację Wi-Fi lub LTE. Ponadto ICS-6280 wspiera technologię zdalnego zarządzania urządzeniami w sieci IoT. Dzięki temu możliwa jest doskonała łączność sieciowa, nawet w przypadku wymagających wdrożeń.

Redundantne zasilanie i szeroki zakres napięcia wejściowego (9 VDC ~ 48 VDC) zapewniają bezpieczną pracę i łatwy montaż komputera w wielu aplikacjach przemysłowych. Dzięki wytrzymałej konstrukcji ICS-6280 może pracować w szerokim zakresie temperatur (-40°C ~ 75°C). Bezwentylatorowe urządzenie z czterema portami LAN (1Gb RJ-45) zapewnia łatwą integrację z istniejącymi systemami za pomocą montażu na szynie DIN. Posiada również slot na Mini-Card i Micro SIM oraz następujące złącza: port HDMI, VGA i dwa porty USB 3.2. Wymiary tego kompaktowego urządzenia wynoszą zaledwie 130mm x 126mm x 72mm.

ICS-6280 – Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

ICS-6280 oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak zapory NGFW i UTM. Dodatkowo posiada dwa złącza COM (RS-232/422/485), w tym jedno izolowane ESD. Opcjonalnie komputer może być skonfigurowany w dwie pary portów LAN z funkcją bypass, co zapewnia bezpieczne i niezawodne połączenie sieciowe. Programowalny Watchdog na bieżąco monitoruje prawidłową pracę urządzenia, a w przypadku awarii samodzielnie przeprowadza automatyczny restart. Urządzenie jest zamknięte w odpornej na korozję stalowej obudowie, zapewniającej odporność na warunki zewnętrzne.

Model zaprojektowano zgodnie z wymaganiami klasy przemysłowej i stanowi wysoce skalowalne i wytrzymałe rozwiązanie sprzętowe do trudnych warunków przemysłowych. ICS-6280 to niezwykle wydajne i bezpieczne rozwiązanie sieciowe, gwarantujące ciągłość działania zwłaszcza w przemyśle energetycznym, naftowym oraz gazowym.

Inne wpisy

Zabezpieczanie danych w aplikacjach wbudowanych. Przemysłowa seria WORM firmy Apacer

W odróżnieniu od tradycyjnych nośników pamięci, umożliwiających wielokrotny zapis i modyfikację danych, seria WORM (Write Once Read Many) firmy Apacer zapewnia ochronę danych poprzez umożliwienie jednokrotnego zapisu danych i zapobieganie ich kasowaniu, modyfikacji czy nadpisywaniu. Funkcja ochrony gwarantuje,…

Czytaj więcej

CSI S.A. zaprasza na dwie konferencje „Automatyzacja i robotyzacja produkcji – kierunek Przemysł 4.0” oraz „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych” w Mielcu

CSI S.A. podczas trwania dwóch konferencji zaprezentuje innowacyjne rozwiązania wśród których wyróżnić można obudowy, szafy i kasety przemysłowe. Podczas trwania tak ważnych wydarzeń w regionie na pytania odpowie Pan Wiktor Kozioł, inżynier z ponad 20 – letnim doświadczeniem…

Czytaj więcej

Komputer modułowy (COM) NanoCOM-TGU – przyszłość w miniaturowych systemach komputerowych dla Przemysłu 4.0

Komputery modułowe COM Express Typ 10 NanoCOM-TGU firmy AAEON, wyposażone w procesory Intel Core 11. Generacji, łączą w sobie wysoką wydajność obliczeniową i wyjątkową energooszczędność z szeroką gamą zastosowań w wielu sektorach przemysłowych. Wykorzystanie procesorów Intel Core 11….

Czytaj więcej