ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu z poprzednimi generacjami.

ICS-6280 obsługuje 260-pinowe moduły pamięci DDR4 3200Mhz SODIMM z IBECC oraz posiada zatokę do instalacji 2,5-calowego dysku SSD SATA. Jest wyposażony w cztery porty Ethernet 10/100/1000Base-TX. Produkt oferuje wsparcie dla sieci bezprzewodowych przez złącza rozszerzeń i instalację Wi-Fi lub LTE. Ponadto ICS-6280 wspiera technologię zdalnego zarządzania urządzeniami w sieci IoT. Dzięki temu możliwa jest doskonała łączność sieciowa, nawet w przypadku wymagających wdrożeń.

Redundantne zasilanie i szeroki zakres napięcia wejściowego (9 VDC ~ 48 VDC) zapewniają bezpieczną pracę i łatwy montaż komputera w wielu aplikacjach przemysłowych. Dzięki wytrzymałej konstrukcji ICS-6280 może pracować w szerokim zakresie temperatur (-40°C ~ 75°C). Bezwentylatorowe urządzenie z czterema portami LAN (1Gb RJ-45) zapewnia łatwą integrację z istniejącymi systemami za pomocą montażu na szynie DIN. Posiada również slot na Mini-Card i Micro SIM oraz następujące złącza: port HDMI, VGA i dwa porty USB 3.2. Wymiary tego kompaktowego urządzenia wynoszą zaledwie 130mm x 126mm x 72mm.

ICS-6280 – Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

ICS-6280 oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak zapory NGFW i UTM. Dodatkowo posiada dwa złącza COM (RS-232/422/485), w tym jedno izolowane ESD. Opcjonalnie komputer może być skonfigurowany w dwie pary portów LAN z funkcją bypass, co zapewnia bezpieczne i niezawodne połączenie sieciowe. Programowalny Watchdog na bieżąco monitoruje prawidłową pracę urządzenia, a w przypadku awarii samodzielnie przeprowadza automatyczny restart. Urządzenie jest zamknięte w odpornej na korozję stalowej obudowie, zapewniającej odporność na warunki zewnętrzne.

Model zaprojektowano zgodnie z wymaganiami klasy przemysłowej i stanowi wysoce skalowalne i wytrzymałe rozwiązanie sprzętowe do trudnych warunków przemysłowych. ICS-6280 to niezwykle wydajne i bezpieczne rozwiązanie sieciowe, gwarantujące ciągłość działania zwłaszcza w przemyśle energetycznym, naftowym oraz gazowym.

Inne wpisy

Dyski SV240 TCG firmy Apacer z certyfikatem FIPS 140-2

Stacje bazowe 5G podejmują kluczowe zadania lokalnej transmisji i konwersji danych, stanowiąc niezawodną rolę w infrastrukturze przetwarzania brzegowego. Sieć 5G zapewnia bezprzewodową łączność szerokopasmową oraz szybszą i niezawodną komunikację elektroniczną pomiędzy urządzeniami (Machine to Machine) w rozbudowie IIoT….

Czytaj więcej

Tablet RTC-710AP – Niewiarygodnie trwała i wytrzymała konstrukcja

AAEON wprowadza na rynek RTC-710AP – wytrzymały tablet przemysłowy cechujący się lepszą wydajnością w stosunku do swoich poprzedników. Model z serii RTC wyposażony jest w procesor Intel® Celeron™ N3350 (opcjonalnie N4200). Jest jak dotąd najbardziej wszechstronnym i wielofunkcyjnym tabletem…

Czytaj więcej

Konferencja Evertiq Expo – największe wydarzenie w branży elektronicznej!

Już 14 czerwca 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie odbędzie się konferencja Evertiq Expo. Jest to prawdopodobnie największe i najważniejsze wydarzenie w południowej Polsce, dedykowane dla osób profesjonalnie związanych z elektroniką. Evertiq to cykliczne spotkania łączące w sobie…

Czytaj więcej