Ekonomiczne komputery All-In-One

Ekonomiczne komputery All-In-One z rodziny PPC-3150 (typ S i SW) od firmy Advantech oparto na procesorach Intel®. Czterordzeniowym procesorze Intel Pentium® N4200 z taktowaniem zegara 1,1 GHz  w przypadku  PPC-3150SW. I czterordzeniowym procesorze Intel Celeron® N2930 z taktowaniem zegara 1.83GHz w wersji PPC-3150S.

Wyposażono je w ultrasmukłą metalową obudowę z kompaktowym i bezwentylatorowym systemem, który można łatwo zintegrować z ogólnymi zastosowaniami przemysłowymi‎. Wysoka moc obliczeniowa przy jednoczesnym niskim zużyciu mocy sprawia, że prezentowane komputery są wydajne i niedrogie. Może z nich korzystać niemal każda branża sektora przemysłowego.

PPC-3150S i PPC-3150SW o których mowa, to bezwentylatorowe ekonomiczne komputery All-In-One z płaskim wyświetlaczem o jasności 400 cd/m2 i zwiększonej żywotności ekranu do 50 tys. godzin.

PPC-3150S wyposażono w 15” rezystancyjny dotykowy ekran z rozdzielczością 1024×768 (format matrycy 4:3). Zaś PPC-3150SW ma 15.6” pojemnościowy dotykowy ekran z rozdzielczością 1366 x 768 (format matrycy 16:9).

Funkcjonalności i rozszerzenia

Będące przedmiotem niniejszego artykułu komputery obsługują max 8 GB pamięci SDRAM DDR3L. Ponadto jednostki mogą posiadać kieszeń na 2.5” dysk SATA oraz 1 slot mini PCIe.

Wymiana danych pomiędzy komputerem a urządzeniami współpracującymi może odbywać się, w przypadku PPC-3150SW, poprzez:  jeden port RS-232, jeden RS-232/422/485, dwa porty USB 2.0 , dwa porty USB 3.0,  dwa porty GbE oraz HDMI. A w przypadku PPC-3150S przez: jeden port RS-232, jeden RS-232/422/485, dwa porty USB 2.0 , jeden port USB 3.0 i dwa porty GbE.

Obudowa

Opisywane tu ekonomiczne komputery All-In-One od firmy Advantech posiadają obudowę wykonaną ze stopu aluminium. Front panelu o stopniu protekcji wynoszącym IP65 zaprojektowano w taki sposób, aby ułatwić jego czyszczenie oraz szybsze spływanie cieczy.

Komputery te mają zasilanie prądem z zakresu 12~24 V DC.

Jednostki współpracują z systemami Windows 10, Windows 10 IOT LTSC, Linux i Android. Posiadają funkcję watchdog, na bieżąco monitorującą poprawność pracy systemu. W przypadku awarii następuje automatyczny restart, co redukuje koszty i czas związany z ewentualnymi naprawami.

Poniższa tabela przedstawia zestawienie głównych cech obu wersji:

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej