Dyski 2.5” SATA z technologią Advanced MLC – niezawodność w przystępnej cenie

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

Dyski 2.5’’ SSD Velocity XE z interfejsem SATA to najnowszy typ nośników zbudowanych w oparciu o zaawansowaną technologię aMLC (advancedMLC). Technologia aMLC zapewnia dużą efektywność kosztową nośników, bez kompromisu żywotności, wydajności i niezawodności. Dyski 2.5” SATA z technologią Advanced MLC są dostępne w ofercie CSI.

Najczęściej w nośnikach do zastosowań przemysłowych wykorzystuje się pamięć NAND Flash SLC, dla której wytrzymałość bloku SLC wynosi od 60 do 100 tys. cykli programowania. Dla porównania, żywotność typowego chipa klasy MLC osiąga wartość ok. 1.5 ~ 3 tys. cykli. Przy zastosowaniu bardziej rozbudowanych układów klasy Enterprise MLC (eMLC), żywotność nośników wzrasta do ok. 10 tys. cykli, ale stosunek wydajności do data retention to niestety mniej niż połowa wartości osiąganej dla konsumenckich pamięci MLC.

Dlatego też, firma ATP, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, zaimplementowała do swoich produktów z pamięcią NAND Flash zaawansowane układy aMLC, które pozwalają na zapewnienie żywotności wynoszącej minimum 40 tys. cykli. Przystępna cena i brak wystąpienia niskiego stosunku wydajności do data retention czyni zatem dyski ATP Velocity XE bardzo konkurencyjnymi.

Co więcej, dyski ATP Velocity XE posiadają pełną zgodność z interfejsem SATA 1.5 Gbps oraz SATA 3.0 Gbps, obsługę S.M.A.R.T (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Posiadają także zaawansowany inteligentny Wear Leveling (statyczny oraz dynamiczny). Dyski SSD 2.5” Velocity XE charakteryzują się wysoką przepustowością danych i pozwalają na sekwencyjny odczyt do 250 MB/s oraz sekwencyjny zapis do 190 MB/s. Ponadto IOPS wynosi 4 tys. dla plików 4kB, a MTBF > 3 000 000 h. Aktualnie dostępne pojemności: od 8GB do 64GB.

Dyski 2.5” SATA. Najważniejsze parametry

 • interfejs SATA 1.5 Gbps / 3.0 Gbps
 • wysokie transfery danych:IOPS: 4 000 dla plików 4kB
  • zapis sekwencyjny do 180 MB/s
  • odczyt sekwencyjny do 250 MB/s
 • IOPS: 4 000 dla plików 4kB
 • temperatury pracy 0/+70C
 • Wear Levelling (statyczny i dynamiczny)
 • obsługa S.M.A.R.T.
 • pobór mocy: 0.4W, w szczycie do 1.3W
 • obsługa PIO 0-4, MWDMA 0-2, UDMA 0-6
 • aktualnie dostępne pojemności: 8GB ~ 64GB

Inne wpisy

Przesuń granice swojej pracy z serią produktów SanDisk Professional

SanDisk Professional to linia produktów stworzona z myślą o profesjonalistach, którzy potrzebują niezawodnych i wydajnych rozwiązań do przechowywania danych. Niezależnie od tego, czy jesteś fotografem, filmowcem, czy inżynierem danych, produkty SanDisk Professional oferują technologie, które sprostają Twoim wymaganiom. Wysoka Wydajność…

Czytaj więcej

Bezwentylatorowy Boxer-6711-ADN do obsługi aplikacji Edge Computing

Bezwentylatorowy Boxer-6711-ADN firmy AAEON to zaawansowany komputer przemysłowy typu BoxPC do instalacji na szynie DIN. W celu zapewnienia optymalnej wydajności i trwałości, wyposażony został w szybkie i łatwo dostępne interfejsy. BOXER-6711-ADN stanowi najlepsze rozwiązanie do sterowania…

Czytaj więcej

conga-SA8 – nowy moduł SMARC 2.1 o wysokiej wydajności i niskim zużyciu energii

Należący do rodziny komputerów modułowych (COM) conga-SA8 bazuje na nowoczesnej platformie, integrującej procesory z serii Intel Atom x7000RE (“Amston Lake”). Wysoka wydajność przy jednoczesnym minimalizowaniu zużycia mocy stanowi idealne rozwiązanie dla mobilnych aplikacji przemysłowych oraz urządzeń pracujących na bateriach….

Czytaj więcej