Dyski 2.5” SATA z technologią Advanced MLC – niezawodność w przystępnej cenie

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

CSI prezentuje dyski 2.5’’ SSD Velocity XE z interfejsem SATA – najnowszy typ nośników zbudowanych w oparciu o zaawansowaną technologię aMLC (advancedMLC). Technologia aMLC zapewnia dużą efektywność kosztową nośników, bez kompromisu żywotności, wydajności i niezawodności.

Najczęściej w nośnikach do zastosowań przemysłowych wykorzystuje się pamięć NAND Flash SLC, dla której wytrzymałość bloku SLC wynosi od 60 do 100 tys. cykli programowania. Dla porównania, żywotność typowego chipa klasy MLC osiąga wartość ok. 1.5 ~ 3 tys. cykli. Przy zastosowaniu bardziej rozbudowanych układów klasy Enterprise MLC (eMLC), żywotność nośników wzrasta do ok. 10 tys. cykli, ale stosunek wydajności do data retention to niestety mniej niż połowa wartości osiąganej dla konsumenckich pamięci MLC.

Dlatego też, firma ATP, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, zaimplementowała do swoich produktów z pamięcią NAND Flash zaawansowane układy aMLC, które pozwalają na zapewnienie żywotności wynoszącej minimum 40 tys. cykli. Przystępna cena i brak wystąpienia niskiego stosunku wydajności do data retention czyni dyski ATP Velocity XE bardzo konkurencyjnymi.

Dyski ATP Velocity XE posiadają pełną zgodność z interfejsem SATA 1.5 Gbps oraz SATA 3.0 Gbps, obsługę S.M.A.R.T (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technology) oraz zaawansowany inteligentny Wear Leveling (statyczny oraz dynamiczny). Dyski SSD 2.5” Velocity XE charakteryzują się wysoką przepustowością danych i pozwalają na sekwencyjny odczyt do 250 MB/s oraz sekwencyjny zapis do 190 MB/s. IOPS wynosi 4 tys. dla plików 4kB, a MTBF > 3 000 000 h. Aktualnie dostępne pojemności: od 8GB do 64GB.

Najważniejsze parametry:

 • interfejs SATA 1.5 Gbps / 3.0 Gbps
 • wysokie transfery danych:IOPS: 4 000 dla plików 4kB
  • zapis sekwencyjny do 180 MB/s
  • odczyt sekwencyjny do 250 MB/s
 • IOPS: 4 000 dla plików 4kB
 • temperatury pracy 0/+70C
 • Wear Levelling (statyczny i dynamiczny)
 • obsługa S.M.A.R.T.
 • pobór mocy: 0.4W, w szczycie do 1.3W
 • obsługa PIO 0-4, MWDMA 0-2, UDMA 0-6
 • aktualnie dostępne pojemności: 8GB ~ 64GB

Inne wpisy

ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu…

Czytaj więcej

Dyski SV240 TCG firmy Apacer z certyfikatem FIPS 140-2

Stacje bazowe 5G podejmują kluczowe zadania lokalnej transmisji i konwersji danych, stanowiąc niezawodną rolę w infrastrukturze przetwarzania brzegowego. Sieć 5G zapewnia bezprzewodową łączność szerokopasmową oraz szybszą i niezawodną komunikację elektroniczną pomiędzy urządzeniami (Machine to Machine) w rozbudowie IIoT….

Czytaj więcej

Tablet RTC-710AP – Niewiarygodnie trwała i wytrzymała konstrukcja

AAEON wprowadza na rynek RTC-710AP – wytrzymały tablet przemysłowy cechujący się lepszą wydajnością w stosunku do swoich poprzedników. Model z serii RTC wyposażony jest w procesor Intel® Celeron™ N3350 (opcjonalnie N4200). Jest jak dotąd najbardziej wszechstronnym i wielofunkcyjnym tabletem…

Czytaj więcej