Rozbudowa magistrali Compact PCI Serial w oparciu o rozwiązania firmy nVent Schroff

Śpieszymy poinformować, że w zakładce „Consulting Techniczny” pojawił się bardzo ciekawy artykuł na temat rozwoju magistrali Compact PCI Serial. Piszemy w nim m.in. o tym, że:

Firma nVent Schroff, jako pionier w środowisku Compact PCI Serial, rozszerzyła rodzinę tych produktów, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i możliwości użyteczności w ramach tego nowego standardu. Kiedy w 1995 roku po raz pierwszy wprowadzono Compact PCI, podstawowa magistrala PCI była standardową strukturą magistrali dla komputerów PC i stanowiła podstawę dla wszystkich producentów układów scalonych. Ze względu na rozwój technologii PC, specyfikację Compact PCI również należało uaktualnić. Przetwarzanie danych z większą szybkością wymagało interfejsów szeregowych jak Ethernet, SATA czy USB. Napędzany przez ten rozwój PICMG wprowadził standard CompactPCI Serial, który opublikowano w marcu 2011 roku. Compact PCI Serial (CPCI.S-0) jako następca Compact PCI oferuje wiele nowych funkcji jednocześnie zachowując kompatybilność wsteczną z CPCI.

A także o tym, że:

Compact PCI PlusIO jest wstecznie kompatybilny z Compact PCI (PICMG 2.0). Oferuje modularność, wytrzymałość i ekonomiczność Compact PCI, dodając szybki, szeregowy transfer danych w tym samym środowisku mechaniki 19″. Przykładowo, liczba pinów złącza J2 dla 32-bitowych gniazd systemowych pozwala na wyprowadzenie na magistrali 4 złączy PCI Express x1, 4 interfejsów SATA, 4 portów USB 2.0, a także 2 interfejsów Ethernet 1000BaseT.
Compact PCI Serial oferuje wszystkie protokoły szeregowe znane na rynku konsumenckim, jak USB dla urządzeń peryferyjnych, w tym urządzeń wejścia i wyjścia, modułów komunikacyjnych lub poszerzenia ilości dostępnej pamięci. Wewnętrzny dysk twardy można podłączyć bezpośrednio do procesora za pośrednictwem SATA. Do wymiany danych można wtedy wykorzystać PCIe Gen 3.0 i Ethernet 10GB BaseT, które zapewniają znacznie zwiększoną przepustowość.

Oraz o tym, że:

W celu wdrożenia kolejnych funkcji do standardu CPCI.S-0, PICMG udostępnił specyfikację do rewizji w 2013 roku. Jedną znaczącą zmianą była konfiguracja magistrali. W pierwotnie ratyfikowanej specyfikacji gniazdo systemowe znajdowało się tylko po lewej stronie. Niektóre aplikacje wymagają jednak gniazda systemowego również po prawej stronie. Kolejna zmiana dotyczyła rozmieszczenia styków złącza P6. Użytkownicy często potrzebują, aby ich interfejsy umieszczać na tylnej ściance systemu. Compact PCI Serial jest platformą dla dość szerokiego zakresu możliwych zastosowań. Technologia ta może być zastosowana nawet w urządzeniach przystosowanych do pracy w trudnych warunkach oraz z chłodzeniem wodnym, co sprawia, że standard ten można stosować w niemal każdym zastosowaniu przemysłowym…

Aby przejść do pełnej treści artykułu kliknij TUTAJ

Inne wpisy

uCOM-IMX8P – wszechstronny moduł SMARC 2.1 oparty na platformie NXP i.MX 8M Plus

uCOM-IMX8P to nowoczesny moduł CPU zgodny ze standardem SMARC 2.1 o wymiarach 82 mm x 50 mm. Stworzony z myślą o wymagających aplikacjach przemysłowych oraz systemach sztucznej inteligencji na brzegu sieci (edge AI). Bazując na platformie NXP i.MX 8M…

Czytaj więcej

Ergonomiczne obudowy HMI do aplikacji przemysłowych serii ECO PRO 

Ergonomiczne obudowy HMI przemysłowe z serii ECO PRO można już znaleźć  w ofercie CSI. Panele produkowane przez firmę TEKNOKOL posiadają wysoką funkcjonalność w wielu zastosowaniach przemysłowych. Wszystko dzięki solidnej konstrukcji, wyróżniającej się nowoczesnym designem, ergonomią oraz trwałością. Panele wykonane…

Czytaj więcej

Moduł Wi-Fi 6 od Cervoz – przygotowany na ekstremalne warunki przemysłowe

W dynamicznym świecie przemysłowych systemów wbudowanych, gdzie niezawodność i odporność na ekstremalne warunki środowiskowe są kluczowe, firma Cervoz proponuje nowy moduł Wi-Fi 6 – MEC-WIFI-2042B-30W. Zaprojektowany z myślą o zastosowaniach przemysłowych. Oferuje nie tylko zaawansowaną łączność bezprzewodową, ale także…

Czytaj więcej