Cactus 303 – ekstremalnie wytrzymałe dyski SSD 2.5” Military Grade

dysk Cactus 303

Wytrzymałe i niezawodne dyski SSD 1.8” i 2.5” Cactus 303 zgodne z interfejsem IDE PATA stosowane w wielu rygorystycznych aplikacjach na rynku przemysłowym i wojskowym. Dyski te charakteryzują się możliwością pracy w rozszerzonym zakresie temperatur od -45 st. C do +90 st. C, są odporne na wibracje do 20G oraz wstrząsy do 3000G. Jako nieliczne na świecie przeznaczone są też do pracy na wysokości do 30 km. Dyski są dostępne w pojemnościach od 128MB do 32GB.

Dyski SSD IDE PATA Cactus 303 oparte są o pamięć NAND Flash typu SLC. Oferują optymalną i zarazem stabilną szybkość zapisu – 20MB/sek. oraz odczytu danych – 35MB/sek. Wyposażone są między innymi w funkcję S.M.A.R.T., która monitoruje wiele parametrów dysku i może na bieżąco oceniać stan zużycia się pamięci Flash SLC. Jedną z wielu dodatkowych funkcji jest również zaawansowana Wear Leveling, dzięki której dyski charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i bardzo długą żywotnością. MTBF wynosi ponad 4.000.000 godzin. Zastosowanie tych systemów skutecznie zwiększa bezpieczeństwo składowanych danych.

Podstawowe parametry:

  • pojemności od 128MB do 32GB
  • zgodność z normą MIL-STD-883G
  • interfejs PATA IDE 44-pin
  • ATA PIO 0-4, Multiword DMA 0-2, UDMA 0-4
  • napięcie 3.3V lub 5.0V
  • szybki transfer danych
  • wysoka granica odporności na wstrząsy i wibracje
  • szeroki zakres temperatur pracy od -45 st. C do +90 st. C
  • temperatury przechowywania od -60 st. C do +150 st. C
  • 5 lat gwarancji

Inne wpisy

Komputer BOXER-8621AI z modułem NVIDIA® Jetson Orin Nano™

CSI S.A. prezentuje nowy komputer BOXER-8621AI wyposażony w moduł AI NVIDIA® Jetson Orin Nano™ od AAEON. Oparto go na 6-rdzeniowym procesorze Cortex®-A78AE. To kompaktowe urządzenie z zakresu dedykowanych rozwiązań AI gwarantuje doskonałą wydajność obliczeniową, dochodzącą nawet do…

Czytaj więcej

Płyta główna MIX-ALPSD1 z procesorami Intel® Core™ 12. generacji dla IoT Edge

CSI S.A. przedstawia MIX-ALPSD1 z procesorami Intel® Core™ 12. generacji (dawniej Alder Lake PS). Jest to nowa przemysłowa płyta główna w formacie Mini-ITX marki AAEON. Dzięki technologii Intel® Hyper-Threading zintegrowanej ze sprzętem, MIX-ALPSD1 stanowi zrównoważone rozwiązanie dla projektów wymagających…

Czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego ramiona nośne TEKNOKOL

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu prezentującego ramiona nośne marki TEKNOKOL. Systemy ramion nośnych stały się nieodzownym produktem wciąż rozwijającego się przemysłu. Ułatwiają i przyśpieszają pracę operatorom w zakładach produkcyjnych. System ramion nośnych wpływa również na poprawę bezpieczeństwa pracy operatora….

Czytaj więcej