Przemysłowa moc w kompaktowym rozwiązaniu z procesorem 11 generacji Intel Core

BOXER-6643-TGU

Procesory 11 generacji Intel Core (wcześniej Tiger Lake) znajdują zastosowanie w przemysłowych komputerach typu Box PC. Zapewniają one wysoką wydajność obliczeniową do zasilania szerokiej gamy aplikacji przemysłowych. Intel® Core™  11. generacji zapewnia większą wydajność i możliwości w porównaniu z poprzednimi. Jednym z kompaktów zasilanych właśnie procesorami 11 generacji jest BOXER-6643-TGU od firmy Aaeon.

Cechą charakterystyczną tego przemysłowego komputera jest możliwość obsługi technologii łączności Wi-Fi oraz komórkowej 4G i 5G (poprzez M.2 3052 na kluczu B), a także szybkich połączeń w czasie rzeczywistym dzięki dwóm portom LAN Ethernet – jeden 2,5 Gbps i drugi 1Gbps. Inne porty I/O obejmują trzy gniazda USB3.2 Gen 2, jedno gniazdo USB2.0, podwójne porty COM, dwa złącza HDMI oraz 8-kanałowe DIO.

Pozostałe wyróżniki

System obsługuje do 64 GB dwukanałowej pamięci DDR4 3200MHz SO-DIMM. BOXER-6643-TGU posiada też elastyczną pamięć masową. W tym karty mSATA i moduły NVMe oraz port SATA III bezpośrednio podłączony do płyty. Takie rozwiązanie konstrukcyjne pozwala wyeliminować kable, które mogą się poluzować w środowiskach o wysokiej wibracji. Jednocześnie 2,5″ dysk SATA jest łatwy w montażu i konserwacji, dzięki wysuwanej kieszeni umieszczonej z boku urządzenia. Wprowadzenie w konstrukcji komputera BOX PC na spodzie obudowy paneli szybkiego montażu pozwala łatwo dodawać lub upgradować (za pomocą tylko jednej lub dwóch śrub) karty rozszerzeń i moduły pamięci.

Komputer wyróżnia wytrzymała konstrukcja bez wewnętrznego okablowania. Do pracy w dowolnym miejscu. Doskonale zaprojektowana kompaktowa obudowa bez wentylatora chroni przed kurzem i zanieczyszczeniami. Prezentowany tu model komputera posiada ponadto kompaktowe rozmiary.  A także możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur od -20°C do 60°C. Boxer-6643-TGU może być zasilany napięciem stałym z zakresu 9-36V DC.

BOXER-6643-TGU. Zastosowanie

Komputer BOXER-6643-TGU ma jeszcze wiele cech o których można by pisać. Ale dzięki wbudowanemu układowi graficznemu Intel® Iris® Xe idealnie nadaje się do zasilania aplikacji przemysłowych AI i Edge Computing. Nadaje się też do grafiki o wysokiej rozdzielczości w aplikacjach Digital Signage i kioskach.

 

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej