Komputer kompaktowy z modułem Jetson Nano™, portem PoE oraz 40-pinowym złączem I/O

BOXER-8222AI to bezwentylatorowy komputer kompaktowy z NVIDIA Jetson Nano™ wspomagający aplikacje AI Edge. W modelu 8222AI mamy do dyspozycji dwa porty Ethernet w tym jeden PoE/PD (802.3at), pozwalający na wdrożenie bez dedykowanego zasilania po podłączeniu do bramy PSE. Komputer wyposażono również w 40-pinowe złącze wejść/wyjść, zaprojektowane do obsługi szerokiej gamy czujników i sterowników. Do dyspozycji mamy sygnały: GPIO/I2S/I2C/Audio/SPI/UART. BOXER-8222AI  posiada wlutowane 4GB pamięci RAM. Wykorzystuje czterordzeniowy procesor ARM® Cortex®-A57 MPCore z architekturą NVIDIA Maxwell™ GPU z 128 rdzeniami NVIDIA CUDA®.

Innowacyjna konstrukcja

Ta innowacyjna konstrukcja umożliwia przetwarzanie z prędkością do 472 GFLOP. Jest w stanie obsługiwać kilka sieci neuronowych lub jednocześnie przetwarzać obrazy o wysokiej rozdzielczości. W zależności od wersji mamy do dyspozycji jeden z dwóch modułów NVIDIA Jetson Nano. Pierwszy posiada preinstalowaną kartę pamięci MicroSD 32 GB z obrazem Jetpack obecnie w wersji 4.4, 4.5 lub 4.6, natomiast drugi posiada wlutowaną pamięć 16GB eMMc również z preinstalowanym systemem. W obu przypadkach przestrzeń dyskową można rozszerzyć za pomocą dysku mSATA full size. Należy jednak pamiętać, że bootowanie systemu z dysku mSATA dostępne jest od wersji Jetpack 4.6.

Micro USB do flashowania systemu

Użytkownik poza wspomnianym złączem I/O czy dwoma portami LAN ma do dyspozycji również inne rozszerzenia. Są to mi. in. cztery porty USB3.2 Gen 1, port COM RS-232, złącze HDMI oraz micro USB do flashowania systemu. Funkcjonalność komputera BOXER-8222AI można rozszerzyć na przykład o komunikację WiFi za pomocą wbudowanego gniazda M.2 2230. Do zasilania prezentowanego modelu komputera wymagane jest napięcie z zakresu 12~24VDC.  A wszystko mieści się w niewielkiej obudowie o wymiarach: 175.8 mm x 100.0 mm x 39.0 mm.

Komputer kompaktowy z NVIDIA Jetson Nano jest przeznaczony do pracy ciągłej 24/7. Omawiany w niniejszym artykule model BOXER-8222AI może pracować również w trudnych warunkach środowiskowych – w temperaturach od -10°C do 70°Cbez utraty wydajności. Jego kompaktowy rozmiar ułatwia również łatwy montaż w ciasnych przestrzeniach bliżej miejsca, w którym jest potrzebny.

Inne wpisy

176-warstwowe dyski SSD PCIe Gen 4 x4 M.2 i U.2 od ATP

CSI S.A. ma przyjemność zaprezentować innowacyjne i niezwykle szybkie dyski półprzewodnikowe (SSD) z serii N601 M.2 2280 i U.2 od ATP Electronics. Te 176-warstwowe dyski przemysłowe wyposażone są w interfejs PCIe 4. generacji i obsługują protokół NVMe. Prędkość…

Czytaj więcej

MIO-5377 – 3,5” komputer jednopłytkowy z procesorami 12. i 13. generacji

CSI S.A przedstawia MIO-5377, nowość marki Advantech. Jest to 3,5” komputer jednopłytkowy typu SBC z najnowszymi procesorami Intel® Core™ 12. i 13. generacji. Produkt oferuje maksymalnie do 14 rdzeni i 20 wątków przy TDP wynoszącym 28 watów….

Czytaj więcej

Obudowa nabiurkowa w stylu RatiopacPRO

Producenci urządzeń elektronicznych na całym świecie coraz częściej wymagają, aby wygląd i funkcjonalność ich obudów do komputerów odzwierciedlał wartości i tożsamość marki korporacyjnej. Tradycyjne sposoby dostosowywania obudów są jednak czasochłonne, nieelastyczne i wymagają dodatkowych narzędzi. Firma CSI S.A.…

Czytaj więcej