Bezwentylatorowy kompakt z dwurdzeniowym Intel Atomem do aplikacji mobilnych

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

CSI ma przyjemność przedstawić bezwentylatorowy komputer kompaktowy AEC-6613 wyposażony w dwurdzeniowy, wysoce energooszczędny procesor Intel Atom D2550 taktowany zegarem 1.86GHz. Urządzenie osadzone jest w odpornej obudowie wykonanej ze stopu aluminium.

Podstawową cechą komputera jest możliwość zamówienia wersji z 6 portami RS (5x RS-232, 1x RS-232/422/485) oraz 4 portami USB 2.0. Jednocześnie 2 porty Gigabit Ethernet na złączach RJ-45 zapewniają do 1000Mb/s przepustowości dla aplikacji intensywnie wykorzystujących sieć. Komputer zapewnia także rozbudowę funkcjonalności przy zastosowaniu mini karty.

AEC-6613 został wyposażony w nowy układ graficzny Intel GMA 3650 sterujący wyjściami video: VGA i DVI-D. Ponadto posiada jedno gniazdo pamięci DIMM, na którym można zainstalować maksymalnie 4GB pamięci DDR3 SODIMM. Jednostka posiada także miejsce na 2.5” dysk wirujący interfejsu SATA oraz wbudowane złącze CFast, które pozwala na instalację systemu operacyjnego oraz oprogramowania użytkowego na rekomendowanych kartach CFast, zapewniających wysoką przepustowość szyny danych.

Komputer może być zasilany ze źródła napięcia stałego 9–30 V DC. Po zastosowaniu nośników na rozszerzony zakres temperatur, temperatura pracy urządzenia wynosi -15oC do +60oC. Producent udostępnia sterowniki dla systemów operacyjnych WIN XP/7 i Linux.

Przeznaczeniem AEC-6613, głównie ze względu na dużą liczbę portów komunikacyjnych RS oraz USB, są różnego typu rozproszone systemy diagnostyczne, systemy kontroli dostępu, zlokalizowane na zewnątrz systemy parkingowe, wolnostojące aplikacje typu POS/POI czy wreszcie aplikacje medyczne, w których występuje konieczność zapewnienia odpowiedniej komunikacji i sterowania wieloma różnymi urządzeniami. Ponadto duża odporność na wibracje i udary oraz szeroki zakres temperatur pracy predysponują AEC-6613 do zastosowania w aplikacjach mobilnych.

Inne wpisy

ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu…

Czytaj więcej

Dyski SV240 TCG firmy Apacer z certyfikatem FIPS 140-2

Stacje bazowe 5G podejmują kluczowe zadania lokalnej transmisji i konwersji danych, stanowiąc niezawodną rolę w infrastrukturze przetwarzania brzegowego. Sieć 5G zapewnia bezprzewodową łączność szerokopasmową oraz szybszą i niezawodną komunikację elektroniczną pomiędzy urządzeniami (Machine to Machine) w rozbudowie IIoT….

Czytaj więcej

Tablet RTC-710AP – Niewiarygodnie trwała i wytrzymała konstrukcja

AAEON wprowadza na rynek RTC-710AP – wytrzymały tablet przemysłowy cechujący się lepszą wydajnością w stosunku do swoich poprzedników. Model z serii RTC wyposażony jest w procesor Intel® Celeron™ N3350 (opcjonalnie N4200). Jest jak dotąd najbardziej wszechstronnym i wielofunkcyjnym tabletem…

Czytaj więcej