Aplikacje przemysłowe dla transportu

Komputery przemysłowe i monitoring w pociągach

Transport w ostatnich czasach znacznie polepszył swoje funkcjonowanie, za sprawą nowoczesnej automatyki przemysłowej i jej innowacyjnych aplikacji. Aplikacje przemysłowe dla transportu upraszczają złożoność operacyjną wybranych elementów przemysłu transportowego, a także rozszerzają istniejące funkcjonalności. Poniżej przedstawiamy kilka produktów, które znajdą zastosowanie w branży transportowej. Mamy w ofercie urządzenia m.in. firm Advantech, Aaeon, Nexcom, Antaira, Adlink, Vivotek i wielu innych.

Komputer kompaktowy nROK 3000

nROK 3000, firmy Nexcom, to bezwentylatorowy komputer kompaktowy z certyfikatem EN50155, który został zaprojektowany dla aplikacji stosowanych w kolejnictwie. Komputer embedded pracuje na procesorze Intel Atom D525 i posiada izolowane wejście DC w celu zapewnienia stabilnej pracy w trudnych warunkach. Ponadto wszystkie złącza, takie jak M12 Ethernet czy mini PC są zaprojektowane z myślą o środowisku z wysokim poziomem wibracji.

nROK 3000 wyposażony jest w slot na karty SIM, kieszeń na CFast oraz mini-PCIe dla opcjonalnego połączenia modułu 3G. Jednostka pozwala na przesłanie danych za pośrednictwem sieci oraz przechowywanie ich wygodnie na dysku SSD lub karcie CFast dla lepszej ochrony przed wibracjami i wstrząsami. Certyfikat EN50155 świadczy o niezawodnym działaniu komputera nROK 3000 w aplikacjach kolejowych.

Komputer kompaktowy nROK 3000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komputer embedded ARK-2121V

ARK-2121V, firmy Advantech, to mały komputer stacjonarny pracujący na dwurdzeniowym procesorze Intel Atom z częstotliwością taktowania 1.33 GHzlub 1.91 GHz. Jednostka posiada jedno gniazdo pamięci SO-DIMM i obsługuje do 8 GB pamięci RAM DDR3L. Możliwe jest zamontowanie dysku twardego SATA 2.5”. Dane można zapisać również na dysku mSATA. Kompakt posiada opcję Hot Swappable.

Komputer z chłodzeniem pasywnym posiada jeden port HDMI oraz jeden port VGA, pozwalające na wyświetlanie obrazów do maksymalnej rozdzielczości 1600 x 1200. Komputer ARK-2121V posiada ponadto cztery porty PoE, dwa porty GbE, dwa poty szeregowe RS-232/422/485, cztery porty USB (w tym jeden USB 3.0) oraz cztery porty mini PCIe Full-size.

Ten komputer embedded posiada normę transportową ISO7637-2 Lev.4 i idealnie sprawdza się w aplikacjach przeznaczonych między innymi dla transportu, kolejnictwa, automatyki przemysłowej czy zastosowań wojskowych.

 

Tablet IMT-1 Adlink

IMT-1 to tablet przemysłowy firmy Adlink, który pracuje z systemem Android 4.2 i posiada dwurdzeniowy procesor ARM CortexA15 z częstotliwością taktowania 1.5GHz. Wbudowany WLAN lub WWAN (opcja) umożliwia łączność urządzenia z otoczeniem, ułatwia dostęp do informacji w wielu różnych branżach przemysłowych i handlowych.

 

Spełnienie normy IP54 oraz odporność na upadek z 1.2 metra (przy zastosowaniu opcjonalnej obudowy ochronnej) świadczy o tym, że tablet firmy Adlink jest w pełni wytrzymałą konstrukcją i może pracować w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych. Ponadto wyświetlacz urządzenia jest pokryty ultra wytrzymałą warstwą Gorilla Glass, przez co tablet jest praktycznie niezniszczalny.

 

 

 

 

 

Kamera kompaktowa MD8562

VIVOTEK MD8562 jest 2-megapikselową kamerą kompaktową, przeznaczoną do zastosowań transportowych, takich jak autobusy, pociągi lub inne pojazdy. Z pełnym europejskim certyfikatem EN50155 oraz obudowie klasy szczelności IP67 kamera może wytrzymać wstrząsy, wibracje, wilgotność, wahania temperatury przy jednoczesnym utrzymaniu stabilnego i wiarygodnego obrazu podczas ruchu pojazdu.

Wandaloodporna obudowa metalowa skutecznie zapewnia solidną ochronę przed aktami wandalizmu. Połączenie wysokiej rozdzielczości obrazowania i obudowy ochronnej MD8562 daje niezawodną optymalizację bezpieczeństwa pasażerów i ogólnego nadzoru. Dzięki zastosowaniu wysokiej rozdzielczości 1920×1080 MD8562 może dostarczyć niezwykle czysty i szczegółowy obraz, w celu dokładnej identyfikacji osób lub rzeczy.

Dzięki funkcji rozszerzonej WDR, użytkownicy mogą odnaleźć szczegóły obrazu w środowiskach zarówno wyjątkowo jasnych jak i ciemnych. Materiał wideo zarejestrowany przez kamerę w pojeździe z niepożądanej działalności pasażera lub wypadków samochodowych może być wykorzystany jako dowód w sądzie. MD8562 są solidne oraz inteligentne. Dzięki funkcji wykrywania sabotażu, pracownicy ochrony dostają zgłoszenie z kamery, która poniosła stratę wideo w wyniku zasłonięcia lub zamalowania obiektywu.

PoE (Power-over-Ethernet) pozwala również MD8562 na działanie oraz zasilanie za pomocą jednego kabla Ethernet, co daje większą łatwość instalacji. Kamera jest wyposażona w slot MicroSD/SDHC w celu wygodnego i łatwego przenoszenia danych. Przy tak szerokim spektrum zaawansowanych funkcji MD8562 to najlepszy wybór dla mobilnego nadzoru.

 

Kamera kopułkowa FE8181V

 

FE8181/81V to najnowsze kamery kopułkowe firmy VIVOTEK z obiektywem typu fisheye, wyposażone są w 5-Megapikselowy sensor rozdzielczości, gwarantujący doskonałą jakość obrazu. Wyposażony w obiektyw typu rybie oko, zapewnia kąt widzenia obrazu do 180° widok panoramiczny (do montażu na ścianie) lub 360° widok przestrzenny (sufit/podłoga). Kamery są w stanie zapewnić monitoring dużych, otwartych obszarów, takich jak lotniska, centra handlowe, parkingi, sklepy, biura i inne.

 

 

 

 

 

Przemysłowy Access Point APN-310N

APN-310N to przemysłowy access point firmy Antaira o najnowszym standardzie Wi-Fi 802.11n, który umożliwia przepustowość na poziomie do 300 Mbps. APN-310N może się komunikować zarówno w paśmie 2.4GHz, jak i 5GHz. Wybór pasma i konfiguracja całego urządzenia odbywa się poprzez konsolę www. APN-310N wspiera zaawansowane protokoły zabezpieczające: WEP / WPAWPA-PSK (TKIP, AES) / WPA2 / WPA2-PSK (TKIP, AES) / 802.1x / RADIUS. Access Point ma 2 porty LAN, które mogą pracować jako switch z funkcją STP. Model podstawowy może pracować w temperaturze otoczenia od -10 do 60°.

 

 

 

Płyta główna EPIC-QM77 może pracować na procesorze Intel Core i7-3555LE lub ekonomicznym procesorze Intel Celeron 847E. Obsługuje także 204-pin system pamięci DDR3 SODIMM do 8GB DDR3 1333/1600 SDRAM pojemności.

EPIC-QM77 posiada także dual channel 18/24-bit LVDS oraz dual display. Płyta posiada również wiele złącz I/O w tym dwa porty SATA 6.0Gb/s, sześć portów COM, dwa porty USB 3.0, sześć portów USB 2.0 oraz 16-bit digital I/O, przez co spełnia różnorodne wymagania aplikacji embedded. Ta funkcjonalna płyta idealnie nadaje się do stosowania w przemysłowych szafach sterowniczych, security, systemach obrony czy także w transporcie.

 

LNP-800-M12-T
  • Back-Plane (Switching Fabric): 1.6 Gbps
  • 8-portów 10/100Mbps ze złaczami M12
  • Obudowa IP-40
  • 4 porty zgodne z IEEE 802.3af PoE
  • Do 15,4W na porcie przy 24~48 VDC
  • Wide-Range Redundant Power Design
  • Temperatura pracy -40 ~ 75°C
  • Zgodny z EN50155/50121-3-2/50121-4
  • 5 lat gwarancji

Komputer panelowy TPC-8100TR

Komputer panelowy TPC-8100TR, Advantecha, jest wykorzystywany m.in. w transporcie, gdzie służy do informowania maszynisty o stanie urządzeń i funkcjonalności kolejowych.

Urządzenie może pracować w niekorzystnych warunkach środowiskowych, w rozszerzonym zakresie temperatur (od -30 do 70°C) oraz jest zgodne z EMC, odporne na wstrząsy i wibracje według norm europejskich EN 50155 dla zastosowań kolejowych.

TPC-8100TR posiada 10.4’’ wytrzymały ekran dotykowy TFT i jest odporny na warunki atmosferyczne. Cała obudowa posiada stopień ochrony IP65 oraz złącza M12 i jest idealnym wyborem dla aplikacji Human Machine Interfaces (HMI) w środowiskach kolejowych. Wewnętrzna elektronika pokryta jest warstwą ochroną Conformal Coating chroniącą przed wilgocią.

Komputer panelowy posiada dwa porty Ethernet, porty szeregowe, porty USB oraz wbudowany CFast.

Więcej produktów można znaleźć w Ofercie na stronie csi.pl.

 

Zobacz także:

Komputery serii ARK dedykowane dla firm z branży transportowej

Inne wpisy

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej

Komputery panelowe OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 i PPC-3150S-RB

W niniejszym artykule dokonamy zestawienia dwóch typów komputerów panelowych różnych producentów. Będą to PPC-3150S-RB firmy Advantech oraz OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 firmy AAEON, oferujące zaawansowane możliwości i solidną konstrukcję, co czyni je idealnymi rozwiązaniami dla szerokiego zakresu zastosowań…

Czytaj więcej