Listwy zasilające, zasilacze sieciowe, kable zasilające i akcesoria NETIO

listwy-zasilajace-zasilacze-sieciowe-kable

W ostatnim czasie oferta CSI poszerzyła się o szereg zaawansowanych technologicznie produktów czeskiego producenta NETIO. W ofercie znajdują się przede wszystkim zdalnie sterowane listwy zasilające, kable oraz zasilacze sieciowe. Uzupełnieniem oferty są akcesoria. Produkty firmy Netio wyróżniają się na rynku zastosowaną technologią, przez co idealnie nadają się do wymagających aplikacji IoT czy Przemysłu 4.0.

Listwy zasilające NETIO – charakterystyka

Sztandarowymi produktami firmy Netio są niewątpliwie zdalnie sterowane listwy zasilające, które pełnią też funkcję Access Point. Wyróżnić można NETIO 4 oraz NETIO 4All. Obie listwy posiadają 4 gniazda, które mogą być zarządzane indywidualnie za pomocą różnych protokołów M2M API. Listwy umożliwiają podłączenie dowolnego urządzenia przy pomocy RJ45 z sieci LAN lub bezprzewodowo, dzięki WiFi. Unikalną zaletą zaawansowanych listw Netio4 oraz Netio4All jest niewątpliwie to, że poszczególne gniazda elektryczne mogą być sterowane za pomocą szerokiego zakresu obsługiwanych protokołów sieciowych lub skryptu niestandardowego (Lua). Te protokoły sieciowe nazywane są M2M (Machine to Machine) API (Application Programming Interface). Są to między innymi: protokoły SNMP / SNMPv3, XML (http / HTTPs), MQTT (MS Azure) czy JSON.   Dzięki protokołowi trzeciej generacji SNMP v3 zapewniony jest wysoki poziom bezpieczeństwa sieci. Zaś protokół HTTPs to bezpieczne połączenie pomiędzy przeglądarką, a serwerem internetowym. Protokół MQTTT jest dedykowany dla aplikacji IoT oraz zawiera zabezpieczenia SSL. Skrypt Lua (lub kilka skryptów), wprowadzany jest przez użytkownika za pośrednictwem interfejsu www. Działają one bezpośrednio w urządzeniu.

Zarówno listwa NETIO4 jak i NETIO4All posiadają funkcje harmonogramu (Scheduler), dzięki której możliwe jest sterowanie czasowe każdego z gniazd. Włączanie i wyłączanie gniazd w urządzeniach jest całkowicie autonomiczne i nie wymaga połączenia z Internetem, ponieważ lista dat i godzin przełączania gniazd jest przechowywana lokalnie w urządzeniu. Dzięki tej funkcji możliwe jest znaczne ograniczenie czasu oraz energii. Listwy wyposażone są w funkcję WatchDog, która monitoruje, czy dany proces lub część systemu działa prawidłowo. Jeśli nie, WatchDog restartuje proces. Pojęcie „IP WatchDog” odnosi się do metody wykrywania, czy urządzenie IP działa prawidłowo. Cechą odróżniającą listwę Netio 4All od Netio4 jest zewnętrzna antena WiFi ze złączem RSMA z czułością (-3dBi).

Zasilacz sieciowy NETIO PowerPDU 4C – funkcje i zalety urządzenia

W naszej ofercie znajduje się także zasilacz sieciowy NETIO PowerPDU 4C.  Jest to zaawansowany technologicznie zasilacz z licznikiem IEC-320 C14. NETIO PowerPDU 4C zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa sieci dzięki protokołom. Dopóki protokół http, jest aktywny, administracja urządzeniem oraz protokoły M2M są zabezpieczone szyfrowaniem SSL. Dzięki obsłudze wielu protokołów sieciowych API M2M, które mogą być wykorzystywane do sterowania gniazdami zasilania indywidualnie i pomiaru zużycia energii elektrycznej, urządzenie jest unikalne na rynku. Dzięki wielu obsługiwanym interfejsom API M2M, urządzenia NETIO są łatwe do zintegrowania z istniejącymi systemami. PowerPDU 4C, podobnie jak listwy Netio, może być sterowany za pomocą niestandardowego skryptu Lua. Użytkownik wchodzi do skryptu w interfejsie administracyjnym urządzenia.

Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Zasilacz sieciowy jest wyposażony w ZCS (Zero Current Switching), IOC (Independent Output Control), monitorowania parametrów elektrycznych (Electrical measurement) oraz funkcję opóźnionego włączania (PowerUp state). Dzięki funkcji ZCS (Zero Current Switching) zasilacz włącza lub wyłącza napięcie 110/230VAC w momencie, gdy bieżąca wartość prądu na wyjściu przekaźnika jest równa zero. Funkcja IOC (Independent Output Control) odpowiada za to aby, urządzenie działało nawet przy słabym sygnale WiFi. Dzięki funkcji Electrical measurement zasilacz PowerPDU 4C mierzy wybrane parametry elektryczne. Wszystkie zmierzone wartości są wyświetlane w interfejsie internetowym urządzenia i mogą być odczytywane przez Modbus/TCP. Funkcja opóźnionego włączania (PowerUp state) zapewnia, że wyjście zasilania 110/230V jest włączane z konfigurowalnym opóźnieniem (kilka sekund) po przywróceniu zasilania. Posiada funkcję harmonogramu oraz IP WatchDog.

Zdalnie sterowane kable zasilające

Ciekawym rozwiązaniem są też 4 rodzaje zdalnie sterowanych kabli zasilających NETIO. Pierwszym z nich jest inteligentny kabel zasilający NETIO PowerCable IQRF 901, który dzięki  funkcji Smart connect QR code może być podłączony do sieci IQRF. Omawiana sieć IQRF jest bezprzewodową siecią LPWAN (Low Power Wide Area Network) działającą w paśmie 868 / 915 MHz (ISM), zarządzaną przez IQRF Alliance. Sieć może pracować jako siatka i może przesyłać małe ilości danych na zaskakująco duże odległości. NETIO PowerCable IQRF 901 jest rozwiązaniem do zdalnego sterowania i pomiaru gniazdek 230V.

Kolejnym rozwiązaniem jest NETIO PowerCable Modbus 101, jest to inteligentny kabel zasilający z WiFi. Za pomocą protokołu Modbus/TCP umożliwia zdalne włączanie i wyłączanie zasilania oraz odczytywanie zużycia energii przez sieć. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, produkt zawiera wbudowany filtr IP. Filtr ten ogranicza zakres adresów IP, które mogą uzyskać dostęp do urządzenia za pomocą protokołu Modbus/TCP.

Kolejny produkt z oferty kabli NETIO to PowerCable REST 101. Jest to inteligentne gniazdo zasilania WiFi do integracji z systemami przy użyciu otwartego API oraz podłączeniem do sieci LAN. PowerCable REST oferuje elektryczne pomiary i kontrolę wyjścia przy użyciu jednego z 3 różnych protokołów M2M, które komunikują się przez http (domyślny port 80) i mogą być chronione hasłem. Jego interfejs sieciowy może być wykorzystywany do wyświetlania wartości pomiaru energii i sterowania gniazdem wyjściowym.

Wszystkie kable zasilające NETIO posiadają funkcje ZCS (Zero Current Switching), opóźnionego włączania (PowerUp state) oraz obsługują IOC (Independent Output Control).  Mierzą też parametry elektryczne.

Jako nowość firmy NETIO polecamy zdalnie sterowane kable PowerCable MQTT 101. Dzięki MQTT- ex, po włączeniu zasilania urządzenie automatycznie łączy się z wybraną usługą chmury, która następnie może sterować wyjściem (On/Off) i uzyskiwać dostęp do wszystkich odczytów zużycia energii. Unikalną cechą produktu jest możliwość konfigurowania i otwierania API dla usług w chmurze oraz wstępne skonfigurowanie NFC w celu szybkiego dostosowania i instalacji w około 60 sekund. Jest on wyposażony w funkcje HTTP(s) Push – JSON oraz HTTP(s) Push – XML.

Ofertę firmy NETIO uzupełniają akcesoria, zarówno do zasilacza PowerPDU 4C oraz listw zasilających. Są to między innymi wszelkiego rodzaju wsporniki, wtyczki zasilające, adaptery oraz zestawy montażowe.

Zastosowanie produktów NETIO

Podstawowym zastosowaniem zdalnie sterownych listw NETIO jest pomiar zużycia energii elektrycznej w każdym gniazdku i reagowanie na to zużycie, dzięki zdalnemu monitorowaniu zużycia energii elektrycznej poprzez interfejs API M2M. Jednak mogą także znaleźć zastosowanie jako PDU (Power Distribution Unit) w szafie typu rack 19″.  „Potrafią” analizować długoterminową efektywność wykorzystania energii lub restartować niereagujące serwery lub routery. Zasilacze sieciowe PDU NETIO 4C są używane do dystrybucji energii elektrycznej w szafie typu rack 19″ w centrum danych. NETIO PowerPDU 4C jest używany w salach konferencyjnych i multimedialnych aplikacjach AV. Typowe zastosowania obejmują również pomiary energii do monitorowania sprzętu. W dziedzinie Digital Signage lub multimediów AV firmy wykorzystują gniazda NETIO do sterowania ekranami multimedialnymi i monitorowania ich funkcjonalności.

CAŁA OFERTA NETIO      Skorzystaj z samouczka

Inne wpisy

RICO-MX8P od AAEON – płyta główna PICO-ITX dla aplikacji embedded i sztucznej inteligencji

RICO-MX8P firmy AAEON to zaawansowana płyta główna w formacie Pico-ITX, zaprojektowana z myślą o wymagających zastosowaniach multimedialnych i przemysłowych. Wyposażona w procesor NXP i.MX 8M Plus. Integruje czterordzeniowy ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,6 GHz oraz dodatkowy rdzeń ARM Cortex-M7…

Czytaj więcej

CSI S.A. na Międzynarodowych Targach Systemów Zabezpieczeń i Ochrony – Security Expo 2024

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia CSI S.A. na Międzynarodowych Targach Systemów Zabezpieczeń i Ochrony – Security Expo 2024. Targi odbędą się w dniach 27-29 listopada w Centrum Ptak Warsaw Expo w Warszawie. Bez wątpienia to jedno z największych wydarzeń branżowych w…

Czytaj więcej

BOXER-8642AI firmy AAEON: Wydajność i wszechstronność dla zaawansowanych aplikacji AI

Wraz z postępującą automatyzacją procesów i wzrostem zapotrzebowania na sztuczną inteligencję (AI) w przemyśle, rośnie również potrzeba odpowiednich platform sprzętowych, które spełnią wymagania nowoczesnych rozwiązań. BOXER-8642AI, oferowany przez firmę AAEON, to przemysłowy komputer AI, który stanowi odpowiedź na te…

Czytaj więcej