Technologia Advantech iDoor – łatwa rozbudowa panelu I/O

Advantech iDoor

Prezentujemy rozwiązanie firmy Advantech, które widząc zapotrzebowanie oraz trendy rynku przemysłowego wprowadza usprawnienie znacząco rozszerzające funkcjonalność sprzętu oferowanego przez naszą firmę. Technologia Advantech iDoor wprowadza pojęcie „modularny” na zupełnie innowacyjny poziom. Nie ogranicza ona bowiem możliwości naszego sprzętu do tego, jaki dostajemy w konfiguracji „fabrycznej”. iDoor pozwala na łatwy montaż rozszerzeń i rozbudowę panelu I/O każdego komputera.

Do tej pory taką funkcjonalność oferowały tylko komputery klasy PC, gdzie specjalistyczne karty rozszerzeń nie były tanim rozwiązaniem. Tym razem jednak taka możliwość zostaje wprowadzona w znacznie szerszej gamie produktów, jak np. w przemysłowych komputerach kompaktowych i panelowych, przy jednoczesnej redukcji kosztów w stosunku do klasycznego rozwiązania.

Produkty z technologią Advantech iDoor są dostępne w naszej ofercie!

Charakterystyka technologii iDoor:

Prostota i niezawodność
Użytkownik dostaje standaryzowane rozwiązanie o wymiarach 81 x 19.4 mm (panel I/O) z interfejsem mPCIe, zawierające pełny katalog interfejsów analogowych i cyfrowych, standardowe rodzaje pamięci, czy protokoły komunikacyjne. Projekt został więc zoptymalizowany i uproszczony do granic możliwości, co w efekcie przełożyło się na zwiększenie niezawodności i efektywności stosowanych rozszerzeń. Ponad to prosta modułowa konstrukcja znacząco ułatwia montaż panelu I/O i zapewnia elastyczność konfiguracji. Dodatkowo, żeby maksymalnie ułatwić identyfikację poszczególnych modułów, zostały im przypisane konkretne kolory ze standardu PANTONE 1795C. Przykładowo EtherCAT został oznaczony kolorem czerwonym, natomiast kolor czarny dedykowany jest dla rozszerzenia POWERLINK.

Funkcjonalność:

Dzięki wszechstronnej funkcjonalności technologii iDoor, system ten jest idealny dla bardzo dużej ilość aplikacji, jak np. machine vision, przemysł 4.0, terminale POS/POI, jak również rozwiązania transportowe. Występuje kilkadziesiąt różnych modułów iDoor. Poniżej prezentujemy tylko przykładowe moduły z kilku głównych grup.

 

 

Moduły pamięci MRAM oraz pamięci masowej:

 
 PCM-2300MR  PCM-23C1CF PCM-23U1DG 
Pamięć MRAM o pojemności 2 MB i szybkości 6 MB/s Moduł oferujący rozszerzenie CFast 3.0, typu I/II  Rozszerzenie oferujące podłączenie dongla USB,
np. pendrive przechowującego wrażliwe dane na naszym komputerze

Tutaj wybór rozszerzeń jest bardzo szeroki, jak np. WAN, LAN, złącza analogowe czy cyfrowe.Moduły komunikacji

   
 PCM-24D2Rx  PCM-24R2GL  PCM-24U2U3  PCM-24S2WF
Oferujący dwa złącza DB9 (RS-232/422/485) z ochroną do 2KVDC Pozwala rozbudować nasz komputer o dwa złącza LAN (RJ45) w standardzie GbE Dzięki niemu zyskujemy dwa dodatkowe porty USB 3.0  Dwu-zakresowe Wi-Fi w standardzie 802.11 a/b/g/n oraz BT4.0

Oprócz wymienionych modułów pamięci i pamieci masowej, modułów komunikacyjnych, czy analogowych i cyfrowych złączy paneli I/O, można wymienić także Ethernet, Profibus, Profinet, EtherCAT, Powerlink oraz wiele innych, w zależności od zapotrzebowania klienta. Inżynierowie Firmy CSI zawsze chetnie pomogą w doborze, bądź stworzeniu indywidualnych modułów.

Moduły oferujące złącza z obsługą protokołu fieldbus

PCM-26D2CA      Dwu-zakresowe WI-FI w standardzie 802.11 a/b/g/n oraz BT4.0

Personalizacja:

Jednocześnie technologia iDoor jest otwarta na integratorów systemów. Każdy może spersonalizować swój sprzęt indywidualnie i zaprojektować własne rozszerzenie oparte o karty mPCIe, włączając w to kolorystykę panelu I/O oraz nadruk logo własnego bądź klienta końcowego.

Elastyczne rozwiązanie:

Co ważne, iDoor nie jest ściśle powiązany z systemami i produktami Advantech. Każdy producent i integrator systemów przemysłowych może dostosować go do swoich potrzeb i posiadanego przez siebie sprzętu komputerowego, bez względu na fakt, czy jest to standardowy PC czy też przemysłowy komputer panelowy czy kompaktowy. To samo dotyczy własnego spersonalizowanego systemu komputerowego. Rozwiązanie jest na tyle elastyczne, że można dostosować go idealnie pod przygotowywany projekt albo zastosować w już istniejącym.

iDoor oferuje wsparcie dla takich rozwiązań jak:

Panel iDoor z kartą mPCIe – moduł wewnętrzny wykorzystujący gniazdo mPCIe osadzone na płycie głównej. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie i powinno zaspokoić potrzeby większości rynku.

 

 

CI/PCIe panel z kartą mPCIe – dla użytkowników, którzy mają standardowy komputer przemysłowy, ale mimo to potrzebują dodatkowego rozszerzenia funkcjonalności, lub dostosowania karty rozszerzeń pod konkretne zastosowanie, przy wykorzystaniu interfejsu mPCIe na płycie głównej.

 

 

PCI/PCIe panel z kartą mPCIe umieszczoną w adapterze PCIe – rozwiązane kierowane dla klientów, którzy nie posiadają w swoim komputerze złącza mPCIe. Rozwiązanie to oferuje taką samą funkcjonalność i możliwości dostosowania, jak powyższy panel PCI/PCIe z kartą mPCIe.

 

 

Inne wpisy

Hot i Cold Storage

Zapobieganie błędom odczytu w pamięciach Hot i Cold Storage (ATP)

W dobie gwałtownego wzrostu i konsumpcji danych, wybór odpowiedniego medium przechowywania staje się wyzwaniem nie tylko pod względem pojemności, ale także niezawodności oraz integralności danych. W miarę jak urządzenia pamięci NAND flash przechodzą przez liczne operacje w swoim…

Czytaj więcej

Dlaczego DDR5 ma znaczenie dla serwerów: Czy warto dokonać zmiany?

Który typ pamięci jest odpowiedni dla danej platformy serwerowej? – RDIMM vs UDIMM W ciągu ostatniej dekady liczba rdzeni procesorów serwerowych gwałtownie wzrosła z 12 rdzeni na gniazdo do 96, a ostatnio do 128 rdzeni na gniazdo. Przepustowość pamięci skalowała…

Czytaj więcej
NVIDIA

Aetina – innowacyjne rozwiązania NVIDIA dedykowane AI

Aetina jest producentem innowacyjnych komputerów przemysłowych dedykowanych AI oraz specjalistycznych kart graficznych dla branż AI, IoT oraz Edge Computing. Udostępnia szereg rozwiązań z akceleracją GPU, wyposaża komputery oparte na architekturze ARM i x86 oraz układy ASIC w sztuczną inteligencję….

Czytaj więcej