Kalibracja ekranu dotykowego w komputerach panelowych
Kalibracja ekranu dotykowego
Czy wiecie jak poprawnie skalibrować ekran w komputerze panelowym? My wiemy jak. I chcemy się tą wiedzą z Wami podzielić. Dlatego zamieszczamy poniżej krótką, ale dokładną instrukcję jak to zrobić krok po kroku.
Proste zadanie
Kalibracja ekranu dotykowego nie jest trudnym wyzwaniem. Trzeba jednak wiedzieć jak się do tego zabrać. W niniejszym artykule postaramy się to zwięźle opisać.
Pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać, aby skalibrować ekran dotykowy w swoim komputerze panelowym lub monitorze panelowym jest zainstalowanie właściwego sterownika.
Następnie uruchamiamy aplikację Penmount jako Administrator, po czym klikamy Configure. Ważną kwestią jest, aby nasze urządzenie do kalibracji było widoczne w programie (Zrzut ekranu poniżej przedstawia PenMount 6000 USB).
W kolejnym kroku klikamy Standard Calibration, która jest wystarczająca w 99,9% przypadków. Gdyby jednak okazało się, że mamy problem z poprawnym skalibrowaniem ekranu, to należy wybrać opcję Advanced Calibration, gdzie mamy więcej opcji do wyboru.
Po wybraniu kalibracji pokażę nam się biały ekran, z kropką w lewym górnym rogu. (Sytuację przedstawia zrzut ekranu poniżej)
Należy przytrzymać przez chwilę kropkę, po czym przeniesie się ona na prawy górny róg, następnie prawy dolny i kolejno lewy dolny róg. Po tak wykonanej operacji, program poprosi nas jeszcze o skalibrowanie punktu, więc wykonujemy czynności zgodnie z instruktażem.
Gdy skalibrujemy wszystkie punkty, biały ekran się zamknie i zostaniemy przniesieni do okna, w którym mogliśmy zainicjować naszą kalibrację.
Kalibracja ekranu dotykowego została zakończona. Od tej pory nasz ekran będzie wreszcie poprawnie reagował na dotyk użytkownika. Możemy już korzystać z naszego urządzenia.
Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich naszych produktów, m.in.:
Inne wpisy
Zapobieganie błędom odczytu w pamięciach Hot i Cold Storage (ATP)
W dobie gwałtownego wzrostu i konsumpcji danych, wybór odpowiedniego medium przechowywania staje się wyzwaniem nie tylko pod względem pojemności, ale także niezawodności oraz integralności danych. W miarę jak urządzenia pamięci NAND flash przechodzą przez liczne operacje w swoim…
Dlaczego DDR5 ma znaczenie dla serwerów: Czy warto dokonać zmiany?
Który typ pamięci jest odpowiedni dla danej platformy serwerowej? – RDIMM vs UDIMM W ciągu ostatniej dekady liczba rdzeni procesorów serwerowych gwałtownie wzrosła z 12 rdzeni na gniazdo do 96, a ostatnio do 128 rdzeni na gniazdo. Przepustowość pamięci skalowała…
Aetina – innowacyjne rozwiązania NVIDIA dedykowane AI
Aetina jest producentem innowacyjnych komputerów przemysłowych dedykowanych AI oraz specjalistycznych kart graficznych dla branż AI, IoT oraz Edge Computing. Udostępnia szereg rozwiązań z akceleracją GPU, wyposaża komputery oparte na architekturze ARM i x86 oraz układy ASIC w sztuczną inteligencję….