Modyfikacja BIOS

Z uwagi na częste problemy, zgłaszane do naszego Działu Technicznego, dotyczące tematyki BIOS, zdecydowaliśmy się na rozwinięcie tego tematu w naszym Consultingu Technicznym. Poniżej znajduje się tematyka problemu, opis naszych usług oraz to, co jest nam potrzebne ze strony klienta do rozwiązania problemu.

Tematyka problemu:

  • Brak wymaganej funkcjonalności komputera
  • Chęć ustawienia konkretnego zachowania sprzętu komputerowego
  • Problemy z kompatybilnością komputera z innymi urządzeniami

Wsparcie CSI:

BIOS (Basic Input Output System) czyli zapisany w pamięci stałej komputera zestaw podstawowych procedur i instrukcji, których odpowiednia konfiguracja umożliwia uzyskiwania konkretnych, pożądanych funkcjonalności posiadanego sprzętu.

Przykładem takich funkcjonalności, o które często pytają klienci to:

  • funkcja Power after failure, umożliwiająca pracę jednostki w trybie zasilania AT zamiast ATX
  • RAID, umożliwiający tworzenie macierzy dyskowych (najczęściej RAID 0 oraz RAID 1)
  • konfiguracja wyjść video (np. wysterowanie sygnału LVDS)

W ramach Consultingu Technicznego zapewniamy zarówno pomoc w konfiguracji istniejących już opcji, jak i dodanie zupełnie nowych funkcjonalności. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentem oferujemy customizację BIOS’u, czyli stworzenie nowej jego wersji, dedykowanej dla konkretnej aplikacji. Wersja taka zostaje oznaczona unikalnym kodem i może być później instalowana we wszystkich nabywanych przez klienta urządzeniach (w ramach konkretnego modelu komputera).

Daje to oszczędność czasu, który klient musiałby poświęcić na konfigurację każdej jednostki. Zapisujemy specyficzne ustawienia klienta jako domyślne i powielamy nowy BIOS na każdej nabywanej przez sztuce.

Jakich informacji potrzebujemy od klienta:

  • Jakich funkcjonalności potrzebuje twoja firma?
  • Jak ma zachowywać się sprzęt w określonych sytuacjach? (dokładny opis pożądanego zachowania się sprzętu w określonych sytuacjach)

Dodatkowe informacje:

Sprawy techniczne (komputery przemysłowe, systemy operacyjne, wsparcie produktowe) – email:

 

Other news

Antaira-switche

Rozwój technologii PoE

Technologia Power Over Ethernet została opracowana przez firmę Cisco w 2000 roku w trakcie prac nad nowo powstającym systemem VoIP. Pomysł przesyłania zasilania poprzez kable Ethernet szybko zyskał dużą popularność i w 2003 roku opracowano pierwszy standard IEEE 802.3af….

Learn more

Rodzaje COM Express

Czym jest standard COM Express COM Express (computer on module) czyli format typu komputera na module to wysoce zintegrowany i kompaktowy PC. Jego zastosowanie można znaleźć między innymi w aplikacjach projektowych (podobnie jak elementy układu scalonego). Każdy moduł integruje…

Learn more

Złącze LVDS w komputerach przemysłowych

LVDS czyli Low Voltage Differential Signalling. Jest to standard transmisji danych z wykorzystaniem niskonapięciowego sygnału różnicowego przesyłanego kablem symetrycznym. Standard LVDS wykorzystywany jest do przesyłania sygnałów; grafiki 3D, fotografii wysokiej rozdzielczości, sygnałów wideo. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Standard…

Learn more